Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 02:09
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Biłgoraj. 40-lecie Tanwi

Biłgorajski Zespół Tańca Ludowego „Tanew” działający przy Młodzieżowym Domu Kultury obchodził uroczysty jubileusz 40-lecia swojego istnienia. W sobotni wieczór, 3 czerwca w hali Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się jubileuszowy koncert, w którym wystąpiły wszystkie grupy wiekowe zespołu.
Biłgoraj. 40-lecie Tanwi

Zespół „Tanew” ma w swoim repertuarze różnorodne tańce, barwne kostiumy i oczywiście strój  biłgorajski – tłumaczyła Ewa Chuchro, nauczyciel i instruktor Zespołu Tańca Ludowego „Tanew”:

POSŁUCHAJ

O początkach powstania zespołu mówiła w rozmowie Anna Iskra, założycielka „Tanwi”:

POSŁUCHAJ

 

Taniec ludowy to emocje i przyjaźnie na lata – dodała Anna Iskra:

POSŁUCHAJ

Zespół „Tanew” to chluba Ziemi Biłgorajskiej – podkreślał Andrzej Szarlip starosta biłgorajski:

POSŁUCHAJ

W koncercie jubileuszowym wystąpiły trzy grupy Zespołu Tańca Ludowego „Tanew” oraz Zespół Wokalno-Instrumentalny „Zawierucha”, Grupa Folklorystyczna „Pokolenia” oraz specjalna grupa złożona z byłych tancerzy „Tanwi”. Był również czas na gratulacje i życzenia, które złożyli przedstawiciela władz parlamentarnych i samorządowych oraz różnych instytucji kultury i stowarzyszeń. Głos zabrała m.in. poseł Beata Strzałka:

POSŁUCHAJ

Zespoły zaprezentowały m.in. tradycyjnego poloneza, tańce sitarskie, tańce i zabawy biłgorajskie, tańce lubelskie, spiskie, śląskie i rzeszowskie oraz Krakowiaka i Krakowiaczka, a także ludowe przyśpiewki biłgorajskie.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A