Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 01:50
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Diecezjalne Święto Plonów

Krasnobrodzkie sanktuarium po raz kolejny było miejscem, do którego przybyli rolnicy diecezji zamojsko-lubaczowskiej, by podziękować Panu Bogu za tegoroczne plony i by prosić o dalsze błogosławieństwo.
fot. Parafia Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie_facebook
Autor: Sławomir Bączyk
Źródło: Parafia Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie_facebook

Wszystkich przybyłych na diecezjalne dożynki witał kustosz sanktuarium ks. prał. Eugeniusz Derdziuk.

Dożynki gminno-diecezjalne rozpoczęły się od zbiórki delegacji wieńcowych przy Kaplicy na Wodzie oraz przejściem na plac kościelny. Tam wystąpił zespół "Wójtowanie" z Krasnobrodu, a punktualnie w południe rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. dr. hab. Marian Pokrywka, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W homilii podkreślał, że na ludziach polskiej wsi spoczywa obowiązek bronienia tradycyjnych wartości.

Ksiądz profesor nawiązał także do niedzielnej beatyfikacji rodziny Ulmów, którzy są wyraźnymi świadkami i wzorami trwania w chrześcijańskich wartościach.

Podczas Mszy św. poświęcono wieńce dożynkowe, z którymi przybyło kilkadziesiąt delegacji. Na zakończenie Mszy św. starosta zamojski Stanisław Grześko odczytał list skierowany na tę okazję przez Prezydenta RP, Andrzeja Dudę.

Po Mszy św. na placu obok sanktuarium wystąpiły zespoły i rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Można było skorzystać ze stoisk promocyjnych instytucji związanych z rolnictwem oraz ze stoisk twórców sztuki ludowej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A