Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zamojska Fundacja Kapitału Społecznego

Kredyt walutowy – zbiór najważniejszych informacji

  • Źródło: materiał partnera
Kredyt walutowy – zbiór najważniejszych informacji

Źródło: freepik.com

Kupujesz dom lub mieszkanie i zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu walutowego? Nie wiesz na co, warto zwrócić uwagę? Koniecznie sprawdź, kto obecnie może ubiegać się o kredyt walutowy oraz jakie dokumenty warto przygotować. Dodatkowo zapoznaj się z wadami i zaletami tego rozwiązania i podejmij odpowiedzialną decyzję. 

 

Aby zrozumieć czym jest kredyt walutowy, poznaj jego definicję

Aby zrozumieć, czym jest kredyt walutowy, najpierw warto, jest zaznajomić się z definicją kredytu. Wyjaśnienie to znaleźć możemy w prawie bankowym. Mówi ono o tym, że kredyt jest zobowiązaniem, które bank zgadza się przekazać kredytobiorcy na określony czas, w określonej kwocie i na określonych warunkach. 

 

Obowiązkiem kredytobiorcy zaś jest regularna spłata zaciągniętego zobowiązania, przestrzeganie warunków kredytu i wydatkowanie pieniędzy zgodnie z określonym w umowie kredytowej celem. Kredyt walutowy to kredyt, który udzielany jest w walucie innej niż ta, która obowiązuje w danym kraju. W Polsce możesz zaciągnąć kredyt walutowy w walutach takich jak frank szwajcarski, funt brytyjski, dolar amerykański i euro. 

 

Sprawdź, kto obecnie może ubiegać się o kredyt walutowy

Musisz wiedzieć, że obecnie o kredyt walutowy mogą ubiegać się jedynie osoby, które posiadają trwały dochód w walucie kredytu. Zapis ten jest zgodny z obowiązującymi przepisami. Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła nowelizację przepisów, aby zabezpieczyć trwałą i regularną spłatę, jak i obsługę kredytu. 

 

Co więcej, przepisy te zostały wprowadzone po to, aby już nigdy więcej nie miała miejsca sytuacja, która wydarzyła się już w naszym kraju, kiedy to masowo udzielano kredytów we frankach szwajcarskich. 

 

Przygotuj wymagane dokumenty już dziś

Starając się o kredyt walutowy należy złożyć w banku odpowiednie dokumenty. Przygotuj:

  • wniosek o kredyt walutowy, 
  • umowę o pracę lub kontrakt za granicą, 
  • zaświadczenie o wysokości Twoich dochodów, 
  • zeznanie podatkowe z poprzednich lat, 
  • wyciąg z konta bankowego z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy, 
  • potwierdzenie zameldowania w Polsce. 

W niektórych przypadkach bank może wymagać również okazania zezwolenia na pracę za granicą lub zezwolenia na pobyt stały za granicą. 

 

Język dokumentów jest niezwykle ważny

Pamiętaj, że język złożonych w banku dokumentów jest bardzo ważny. Wyżej wymienione dokumenty (i inne niezbędne) należy złożyć w banku w języku polskim. Jeżeli posiadasz więc dokumenty, które zostały sporządzone w innych językach, zaleca się skorzystanie z usług tłumacza przysięgłego, który dokona ich tłumaczenia. 

 

Informacja ta jest niezwykle cenna, gdyż wydłuży to cały proces starania się o kredyt, a skorzystanie z usług tłumacza przysięgłego wiąże się z dodatkowym kosztem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji przeanalizuj wszystkie za i przeciw.  Pamiętaj również o tym, że obecnie nie każdy otrzyma kredyt walutowy. Sprawdź jak, wygląda sytuacja Frankowiczów. 

 

Sytuacja Frankowiczów dziś

O sprawach Frankowiczów słyszał chyba każdy z nas. Obecnie, osoby te coraz częściej decydują się na złożenie pozwu sądowego i próbę odzyskania utraconych pieniędzy. Należy tutaj podkreślić, że sprawy te są bardzo trudne i skomplikowane, dlatego warto, jest udać się do doświadczonego prawnika. 

 

Jedną z najlepszych w Polsce kancelarii frankowych jest Kancelaria Frankowa Gdańsk. Zatrudnieni w niej specjaliści podczas konsultacji dokładnie przeanalizują Twoją umowę kredytową. Po dokonaniu szczegółowych analiz powiedzą jakie kroki prawne najlepiej jest podjąć w Twojej sytuacji. 

 

 

- Materiał nadesłany -

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu