Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama OKO-MED Zamość

Kredyt walutowy – zbiór najważniejszych informacji

  • Źródło: materiał partnera
Kredyt walutowy – zbiór najważniejszych informacji

Źródło: freepik.com

Kupujesz dom lub mieszkanie i zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu walutowego? Nie wiesz na co, warto zwrócić uwagę? Koniecznie sprawdź, kto obecnie może ubiegać się o kredyt walutowy oraz jakie dokumenty warto przygotować. Dodatkowo zapoznaj się z wadami i zaletami tego rozwiązania i podejmij odpowiedzialną decyzję. 

 

Aby zrozumieć czym jest kredyt walutowy, poznaj jego definicję

Aby zrozumieć, czym jest kredyt walutowy, najpierw warto, jest zaznajomić się z definicją kredytu. Wyjaśnienie to znaleźć możemy w prawie bankowym. Mówi ono o tym, że kredyt jest zobowiązaniem, które bank zgadza się przekazać kredytobiorcy na określony czas, w określonej kwocie i na określonych warunkach. 

 

Obowiązkiem kredytobiorcy zaś jest regularna spłata zaciągniętego zobowiązania, przestrzeganie warunków kredytu i wydatkowanie pieniędzy zgodnie z określonym w umowie kredytowej celem. Kredyt walutowy to kredyt, który udzielany jest w walucie innej niż ta, która obowiązuje w danym kraju. W Polsce możesz zaciągnąć kredyt walutowy w walutach takich jak frank szwajcarski, funt brytyjski, dolar amerykański i euro. 

 

Sprawdź, kto obecnie może ubiegać się o kredyt walutowy

Musisz wiedzieć, że obecnie o kredyt walutowy mogą ubiegać się jedynie osoby, które posiadają trwały dochód w walucie kredytu. Zapis ten jest zgodny z obowiązującymi przepisami. Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła nowelizację przepisów, aby zabezpieczyć trwałą i regularną spłatę, jak i obsługę kredytu. 

 

Co więcej, przepisy te zostały wprowadzone po to, aby już nigdy więcej nie miała miejsca sytuacja, która wydarzyła się już w naszym kraju, kiedy to masowo udzielano kredytów we frankach szwajcarskich. 

 

Przygotuj wymagane dokumenty już dziś

Starając się o kredyt walutowy należy złożyć w banku odpowiednie dokumenty. Przygotuj:

  • wniosek o kredyt walutowy, 
  • umowę o pracę lub kontrakt za granicą, 
  • zaświadczenie o wysokości Twoich dochodów, 
  • zeznanie podatkowe z poprzednich lat, 
  • wyciąg z konta bankowego z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy, 
  • potwierdzenie zameldowania w Polsce. 

W niektórych przypadkach bank może wymagać również okazania zezwolenia na pracę za granicą lub zezwolenia na pobyt stały za granicą. 

 

Język dokumentów jest niezwykle ważny

Pamiętaj, że język złożonych w banku dokumentów jest bardzo ważny. Wyżej wymienione dokumenty (i inne niezbędne) należy złożyć w banku w języku polskim. Jeżeli posiadasz więc dokumenty, które zostały sporządzone w innych językach, zaleca się skorzystanie z usług tłumacza przysięgłego, który dokona ich tłumaczenia. 

 

Informacja ta jest niezwykle cenna, gdyż wydłuży to cały proces starania się o kredyt, a skorzystanie z usług tłumacza przysięgłego wiąże się z dodatkowym kosztem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji przeanalizuj wszystkie za i przeciw.  Pamiętaj również o tym, że obecnie nie każdy otrzyma kredyt walutowy. Sprawdź jak, wygląda sytuacja Frankowiczów. 

 

Sytuacja Frankowiczów dziś

O sprawach Frankowiczów słyszał chyba każdy z nas. Obecnie, osoby te coraz częściej decydują się na złożenie pozwu sądowego i próbę odzyskania utraconych pieniędzy. Należy tutaj podkreślić, że sprawy te są bardzo trudne i skomplikowane, dlatego warto, jest udać się do doświadczonego prawnika. 

 

Jedną z najlepszych w Polsce kancelarii frankowych jest Kancelaria Frankowa Gdańsk. Zatrudnieni w niej specjaliści podczas konsultacji dokładnie przeanalizują Twoją umowę kredytową. Po dokonaniu szczegółowych analiz powiedzą jakie kroki prawne najlepiej jest podjąć w Twojej sytuacji. 

 

 

- Materiał nadesłany -

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji