Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Jarosław Stawiarski i Stanisław Pryciuk

wiceminister Sportu i Turystyki RP i prezes ZOZPN
 Jarosław Stawiarski i Stanisław Pryciuk

W Nieliszu w jednym z hoteli w piątek (03.03) odbył się jubileusz 40. lecia Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej oraz 17. Plebiscyt Kroniki Tygodnia.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Piłki Nożnej, byli i obecni trenerzy i zawodnicy oraz władze samorządowe ze wszystkich gmin powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego.
ZOZPN liczy 65 piłkarskich klubów i pięć tysięcy zawodników. Jarosław Stawiarski, wiceminister Sportu i Turystyki podkreślił, że najważniejsze na Zamojszczyźnie jest propagowanie piłki nożnej.

POSŁUCHAJ

Podczas uroczystości wyróżnieniami odznaczono znakomitych prezesów, trenerów i piłkarzy, którzy przyczynili się do rozwoju piłki nożnej. Stanisław Pryciuk, prezes ZOZPN poinformował, że piłka nożna na Zamojszczyźnie rozwija się prężnie.

POSŁUCHAJ

W Plebiscycie Piłkarskim „Kroniki Tygodnia” drużyną Roku został Hetmana Zamość. Krzysztof Rysak, trener III ligowego Hetmana przyznał, że największym sukcesem i zasługą zawodników jest wysoki poziom gry, dlatego głównym celem drużny jest awans na wyższy poziom rozgrywek.

POSŁUCHAJ

W kategorii „Trener roku" wyróżniony został Paweł Lewandowski, szkoleniowiec drużyny Omega Stary Zamość. W kategorii „Drużyną Roku" zwycięstwo również zostało przyznane Omedze Stary Zamość. Paweł Lewandowski stwierdził, że nominacja była wielką niespodzianką, a wyróżnienie dla drużyny można przypisać ciężkim treningom wszystkich zawodników.
POSŁUCHAJ

Tytuł „Najlepszego piłkarza roku" otrzymał Bartosz Nizioł z drużyny Omega Stary Zamość, który przyznał, że piłka nożna jest wielka pasją.
POSŁUCHAJ

Podczas jubileuszu 40. lecia ZOZPN wszyscy przybyli na uroczystość goście mieli okazję obejrzeć pokaz Freestyle Football. Występ akrobatyczny z piłką nożną wykonał Michała Rycaj, dwukrotny mistrz świata tej dyscypliny. Prowadzi on akademię Freestyle Football, gdzie zawodnicy uczą się trików z piłką.
POSŁUCHAJ

Wszystkim  działaczom i członkom  ZOZPN życzymy sukcesów w pracy zawodowej, a trenerom i piłkarzom awansów do wyższych lig na poziomie rozgrywkowym.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze