Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

Czteroetapowy Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny już w sierpniu!

W dn. 28-31.08, czyli od środy do soboty przez malownicze tereny naszego regionu poprowadzi jubileuszowa XXXV edycja Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.
Czteroetapowy Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny już w sierpniu!

Bieg jest szczególnym wydarzeniem sportowo – historycznym, ponieważ przypomina o „Dzieciach Zamojszczyzny", ofiarach wojny. Dzieci mieszkające na Zamojszczyźnie, podczas II wojny światowej objęto przymusowymi wysiedleniami w celu założenia tam nowych osad dla ludności etnicznie niemieckiej z innych krajów Europy. Podczas sierpniowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny, szczególnymi bohaterami będą zawodnicy, którzy poprzez udział w wydarzeniu upamiętniają te osoby. O martyrologii wydarzeń okresu II wojny światowej przypomniał Julian Grudzień, wieloletni prezes Polskiego Związku Więźniów Obozów Koncentracyjnych Okręg Zamość.

Podczas wojny celem okupantów było wysiedlenie polskiej ludności i zajęcie terenu. Julian Grudzień jako „Dziecko Zamojszczyzny" dotkliwe przeżył wydarzenia okresu wojny ponieważ jako dziecko stracił ojca.

Bieg jest szczególnym wydarzeniem, ponieważ nawiązuje to smutnych wydarzeń, o których warto pamiętać. 

Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny składa się z czterech etapów, których łączny dystans wynosi 100 km. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji zlokalizowane będzie miasteczko i biuro zawodów, gdzie zaplanowano weryfikację uczestników oraz wspólne wyjazdy na miejsce startu.

W biegu można wystartować w jednym dowolnym etapie, kilku lub na wszystkich odcinkach tras. W tym sportowym wydarzeniu wezmą udział: biegacze, rolkarze, osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach tzw. handbike'ach oraz osoby niedowidzące i niewidome. Przez jakie miejscowości poprowadzą poszczególne etapy wydarzenia?

Pierwszy etap rozpoczynający Zamojską setkę wystartuje z Rynku Wielkiego w Zamościu i poprowadzi do Zwierzyńca (31,500 km). Będzie to najdłuższy etap biegu. Drugi etap wystartuje z miejscowości Hubale i poprowadzi przez malownicze miejscowości tj.: Kosobudy, Guciów, Bondyrz, z finałem w Krasnobrodzie (30,8025 km). Trzeci etap, najkrótszy dystans poprowadzi z Sitańca do Skierbieszowa (16,600 km). Czwarty etap to półmaraton im. Czesławy Kwoki (dziecko Zamojszczyzny, jedna z ofiar niemieckich akcji wysiedleń przeprowadzanych na Zamojszczyźnie). Bieg wystartuje z Nielisza, a meta zlokalizowana będzie na zamojskim Rynku Wielkim.

Bieg będzie objęty Patronatem Honorowym przedstawicieli władz miejskich i centralnych. Ambasadorem biegu została znana wszystkim w naszym mieście i regionie biegaczka Aleksandra Jakubczak. Wszystkie informacje dotyczące biegu i wydarzeń towarzyszących są udostępniane na stronie internetowej: KLIKNIJ oraz na fanpage’u facebook’owym OSiR Zamość.


Zapisy  KLIKNIJ
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!