Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Żywa Biblioteka

Tworzą ją ludzie o różnych narodowościach, religiach, światopoglądach. To „Żywa Biblioteka”. Pomysł na spotkanie i rozmowę z drugim człowiekiem powstał dzięki wolontariuszce Rebece z Hiszpanii, która pracowała Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu.
Żywa Biblioteka

W ubiegłą sobotę w Książnicy Zamojskiej przeprowadzono tę inicjatywę. Zebranych wprowadziła w temat Katarzyna Chmura, koordynatorka projektu.

POSŁUCHAJ

Wśród „żywych książek”, które można było „wypożyczyć” był 31-letni Michał Król z Zamościa, osoba z (nie) pełnosprawnością, dla którego niepełnosprawność to normalność. Na co dzień pracuje w Stowarzyszeniu Krok za krokiem. Rozmawiała z nim na miejscu Małgorzata Godzisz.

POSŁUCHAJ

Nie widzi świata w kolorach. Na nos zakłada „różowe okulary”. 17-letnia Klaudia z Zamościa chętnie pomaga innym i radzi swoim czytelnikom by nie oceniali jej po okładce.

POSŁUCHAJ

Rozmów z żywymi książkami udało nam się przeprowadzić więcej. Ich emisja wkrótce na antenie Katolickiego Radia Zamość. Żywa Biblioteka w Zamościu uzyskała Honorowy Patronat Rzecznika Praw Obywatelskich dra Adama Bodnara, a także Prezydenta Miasta Zamościa Andrzeja Wnuka. Żywa Biblioteka jest projektem edukacyjnym z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji i ochrony Praw Człowieka. Pierwsza Żywa Biblioteka odbyła się w 2000 roku w Danii, a w Polsce takie wydarzenia mają miejsce od 2007 roku.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkoleAutor komentarza: ZamościaninTreść komentarza: Brawo Wirkowice!!!Data dodania komentarza: 20.05.2025, 22:03Źródło komentarza: Obchody 1000-lecia Korony Polskiej w Wirkowicach