Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

„Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu

Już w najbliższą sobotę (18.05) odbędzie się VIII edycja największego biegowego wydarzenia „Ultra Roztocze" z metą w Krasnobrodzie. Biegacze będą mieli szansę zmierzyć się z malowniczymi trasami Roztocza na pięciu dystansach: 10, 20, 30, 44, 62 kilometry. Biegi poprowadzą przez tereny należące do Roztoczańskiego Parku Narodowego, a także częściowo przez rezerwaty przyrody m.in.: „Szumy"; „Czartowe Pole”; rezerwat „Nad Tanwią" i rezerwat „Św. Rocha”.
„Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu

Źródło: Fot. Ultra Roztocze

W sobotę (18.05) centrum biura zawodów będzie mieściło się przy piłkarskim boisku w Krasnobrodzie. Jednak dodatkową formą przygotowania będą warsztaty psychologiczne, które zaplanowano na piątek (17.05) o godz. 20.00 w krasnobrodzkim Gminnym Ośrodku Kultury. Jak poukładać sobie plan treningowy w głowie? Na spotkanie z psychologiem serdecznie zaprasza Sławomir Konopka, organizator i aktywny biegacz oraz prezes fundacji „Na Ratunek”.

Sławomir Konopka dodał, że na linii mety zagoszczą setki uczestników.

Biegacze i miłośnicy marszu z kijami nordic walking (10 km), w zależności od pokonywanego dystansu, wystartują z różnych miejscowości: Majdanu Sopockiego, Suśca, Oseredka i Józefowa. Na miejsce startu dowiezieni będą autokarami, a po przebyciu trasy spotkają się na wspólnej mecie w Krasnobrodzie. Zawodnikom, którzy goszczą na naszych pięknych terenach, najbardziej podoba się to, że co roku każda z tras jest inna.

Uczestników wydarzenia łączy pasja do biegania. Sławomir Konopka podkreślił, że biegacze chętnie wracają na Roztocze.

Jakich atrakcji na trasie mogą spodziewać się zawodnicy, którzy zmierzą się z najdłuższym dystansem?

Na których z przygotowanych tras biegacze spotkają na swojej drodze przeszkodę, do której bez wątpienia można zaliczyć słynne „bobrowisko”.

Do wszystkich pięciu dystansów należy się wcześniej przygotować oraz odpowiednio rozłożyć siły i tempo. Co zrobić, żeby szczęśliwie dobiec do mety?

Na trasach „Ultra Roztocza" zawodnicy mogą liczyć na świetnie zaopatrzone punkty odżywcze w: owoce, słodkości, przekąski, wodę i różnego rodzaju napoje. Co warto zabrać ze sobą na trasę?

Sławomir Konopka zdradził, że imprezą towarzyszącą wydarzeniu, będą biegi adresowane specjalnie do młodszej grupy uczestników. O godz. 15.00 dzieci zmierzą się na krótkich odcinkach tras.

Celem biegu jest także pomoc osobom potrzebującym. Biegacze poprzez uiszczenie opłaty charytatywnej, wspierają osoby zamieszkujące nasz teren.

Dlaczego warto wystartować w „Ultra Roztoczu”?

Ci, biegacze, którzy nie zdążyli dokonać rejestracji elektronicznej, będą mogli to zrobić w dniu wydarzenia.

Należy zaznaczyć, że w ramach przygotowań do zawodów organizatorzy przygotowują biegaczy do innych imprez sportowych. W tym celu organizują obozy sportowe. Mogą w nich uczestniczyć zarówno zawodnicy, którzy rozpoczynają swoją biegową przygodę, jak również biegacze zaawansowani. Obozy odbywają się na terenie Europy, a uczestnicząc w nich można poprawić kondycję i wydolność organizmu.

Ci, zawodnicy którzy wystartowali w „Ultra Roztocza” z uśmiechem na twarzy wracają na malownicze trasy Lubelszczyzny. Szczegóły o biegu znajdują się w poniższych linkach. Sympatyków biegania serdecznie zachęcamy do zapisów! 

Zapisy na Ultra Roztocze 2024 KLIKNIJ

Trasy ultra Roztocze 2024:
10 km – Krasnobród – Krasnobród
20 km – Majdan Sopocki – Krasnobród
30 km – Susiec – Krasnobród
44 km – Oseredek – Krasnobród
62 km – Józefów – Krasnobród


Każdy z zawodników będzie musiał zmierzyć się nie tylko z trasą, ale przede wszystkim z czasem. Wszystkim biegaczom życzymy powodzenia i do zobaczenia w sobotę na linii mety. Więcej na temat „Ultra Roztocza” 2024 można usłyszeć w poniższej  rozmowie ze Sławomirem Konopką, głównym organizatorem największego biegowego wydarzenia w naszym regionie. 


Relacja z Krasnobrodu Ultra Roztocze 2020 

Relacja ze Zwierzyńca Ultra Roztocze 2021 

Relacja ze Józefowa Ultra Roztocze 2022 

Relacja z Suśca Ultra Roztocze 2023 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
JEZIERSKI J 15.05.2024 16:04
DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa