Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

„Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu

Już w najbliższą sobotę (18.05) odbędzie się VIII edycja największego biegowego wydarzenia „Ultra Roztocze" z metą w Krasnobrodzie. Biegacze będą mieli szansę zmierzyć się z malowniczymi trasami Roztocza na pięciu dystansach: 10, 20, 30, 44, 62 kilometry. Biegi poprowadzą przez tereny należące do Roztoczańskiego Parku Narodowego, a także częściowo przez rezerwaty przyrody m.in.: „Szumy"; „Czartowe Pole”; rezerwat „Nad Tanwią" i rezerwat „Św. Rocha”.
„Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu

Źródło: Fot. Ultra Roztocze

W sobotę (18.05) centrum biura zawodów będzie mieściło się przy piłkarskim boisku w Krasnobrodzie. Jednak dodatkową formą przygotowania będą warsztaty psychologiczne, które zaplanowano na piątek (17.05) o godz. 20.00 w krasnobrodzkim Gminnym Ośrodku Kultury. Jak poukładać sobie plan treningowy w głowie? Na spotkanie z psychologiem serdecznie zaprasza Sławomir Konopka, organizator i aktywny biegacz oraz prezes fundacji „Na Ratunek”.

Sławomir Konopka dodał, że na linii mety zagoszczą setki uczestników.

Biegacze i miłośnicy marszu z kijami nordic walking (10 km), w zależności od pokonywanego dystansu, wystartują z różnych miejscowości: Majdanu Sopockiego, Suśca, Oseredka i Józefowa. Na miejsce startu dowiezieni będą autokarami, a po przebyciu trasy spotkają się na wspólnej mecie w Krasnobrodzie. Zawodnikom, którzy goszczą na naszych pięknych terenach, najbardziej podoba się to, że co roku każda z tras jest inna.

Uczestników wydarzenia łączy pasja do biegania. Sławomir Konopka podkreślił, że biegacze chętnie wracają na Roztocze.

Jakich atrakcji na trasie mogą spodziewać się zawodnicy, którzy zmierzą się z najdłuższym dystansem?

Na których z przygotowanych tras biegacze spotkają na swojej drodze przeszkodę, do której bez wątpienia można zaliczyć słynne „bobrowisko”.

Do wszystkich pięciu dystansów należy się wcześniej przygotować oraz odpowiednio rozłożyć siły i tempo. Co zrobić, żeby szczęśliwie dobiec do mety?

Na trasach „Ultra Roztocza" zawodnicy mogą liczyć na świetnie zaopatrzone punkty odżywcze w: owoce, słodkości, przekąski, wodę i różnego rodzaju napoje. Co warto zabrać ze sobą na trasę?

Sławomir Konopka zdradził, że imprezą towarzyszącą wydarzeniu, będą biegi adresowane specjalnie do młodszej grupy uczestników. O godz. 15.00 dzieci zmierzą się na krótkich odcinkach tras.

Celem biegu jest także pomoc osobom potrzebującym. Biegacze poprzez uiszczenie opłaty charytatywnej, wspierają osoby zamieszkujące nasz teren.

Dlaczego warto wystartować w „Ultra Roztoczu”?

Ci, biegacze, którzy nie zdążyli dokonać rejestracji elektronicznej, będą mogli to zrobić w dniu wydarzenia.

Należy zaznaczyć, że w ramach przygotowań do zawodów organizatorzy przygotowują biegaczy do innych imprez sportowych. W tym celu organizują obozy sportowe. Mogą w nich uczestniczyć zarówno zawodnicy, którzy rozpoczynają swoją biegową przygodę, jak również biegacze zaawansowani. Obozy odbywają się na terenie Europy, a uczestnicząc w nich można poprawić kondycję i wydolność organizmu.

Ci, zawodnicy którzy wystartowali w „Ultra Roztocza” z uśmiechem na twarzy wracają na malownicze trasy Lubelszczyzny. Szczegóły o biegu znajdują się w poniższych linkach. Sympatyków biegania serdecznie zachęcamy do zapisów! 

Zapisy na Ultra Roztocze 2024 KLIKNIJ

Trasy ultra Roztocze 2024:
10 km – Krasnobród – Krasnobród
20 km – Majdan Sopocki – Krasnobród
30 km – Susiec – Krasnobród
44 km – Oseredek – Krasnobród
62 km – Józefów – Krasnobród


Każdy z zawodników będzie musiał zmierzyć się nie tylko z trasą, ale przede wszystkim z czasem. Wszystkim biegaczom życzymy powodzenia i do zobaczenia w sobotę na linii mety. Więcej na temat „Ultra Roztocza” 2024 można usłyszeć w poniższej  rozmowie ze Sławomirem Konopką, głównym organizatorem największego biegowego wydarzenia w naszym regionie. 


Relacja z Krasnobrodu Ultra Roztocze 2020 

Relacja ze Zwierzyńca Ultra Roztocze 2021 

Relacja ze Józefowa Ultra Roztocze 2022 

Relacja z Suśca Ultra Roztocze 2023 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
JEZIERSKI J 15.05.2024 16:04
DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Andrzej KuśTreść komentarza: Impreza bardzo ciekawa. Będziecie mogli nas posłuchać, zobaczyć, poznać nasze grono i zwyczaje oraz spróbować najzdrowszego jedzenia na świecie jakim jest dziczyzna - musicie tam być !!! To nasze dziedzictwo!!!Data dodania komentarza: 6.08.2024, 11:08Źródło komentarza: Jarosław KuchtaAutor komentarza: KTreść komentarza: Był mega dobrym, ciepłym czlowiekiem, który miał jeszcze wiele planów w głowie do zrealizowania - żal i smutek że go nie ma, wieczny odpoczynek …Data dodania komentarza: 18.07.2024, 22:05Źródło komentarza: Zmarł ks. Mirosław Prokop - proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w SzczebrzeszynieAutor komentarza: DWTreść komentarza: Lubię toData dodania komentarza: 18.07.2024, 11:38Źródło komentarza: Aleksandra CzerwińskaAutor komentarza: JSTreść komentarza: Piękna impreza.Data dodania komentarza: 12.07.2024, 12:45Źródło komentarza: Jarmark św. Kiliana w SkierbieszowieAutor komentarza: AgataTreść komentarza: Piękna audycjaData dodania komentarza: 11.07.2024, 20:38Źródło komentarza: XIV Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich w PawłówceAutor komentarza: Jarosław FilipiukTreść komentarza: Młody człowiek, wiedza niesamowita! W wywiadzie pana Maksa jest wyraźna nuta pasji, ogromnej wiedzy i doświadczenia. Polecam poczuć ptasznika na dłoni. Dla mnie było to uczucie takiego...piękna, ciepełka, puchu. Coś niesamowitego! Nie bać się, jak hodowca kładzie na dłoni nawet największego pajęczaka, to wie co robi. Nam nic nie grozi, jedyny hamulec mamy w głowie.Data dodania komentarza: 10.07.2024, 14:59Źródło komentarza: Fakty i mity o pajęczakach - czy jest się czego bać?