Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KrisHome BLUE

Lasy, łąki, wąwozy, zbiorniki wodne – takie krajobrazy charakteryzują imprezę biegową "Ultra Roztocze"

Z metą w Krasnobrodzie w sobotę (18.05) odbyła się VIII edycja największego biegowego wydarzenia na Lubelszczyźnie „Ultra Roztocze".
Lasy, łąki, wąwozy, zbiorniki wodne – takie krajobrazy charakteryzują imprezę biegową "Ultra Roztocze"

Lasy, łąki, wąwozy, zbiorniki wodne – takie krajobrazy zapadły w pamięci biegaczom i sympatykom marszu z kijami nordic walking (10km), którzy zmierzyli się z malowniczymi trasami Roztocza. Trasy biegły nawierzchnią leśną, polami, a także częściowo asfaltem na pięciu dystansach: 10, 20, 30, 44, 62 kilometry. Biegi poprowadziły przez tereny należące do Roztoczańskiego Parku Narodowego, ale także częściowo przez rezerwaty przyrody. Zakończenie biegów miało miejsce na końcowym odcinku trasy w słynnym rezerwacie „Św. Rocha”, gdzie przy kaplicy zawodnicy zmierzyli się z długimi schodami. Biegacze w zależności od pokonywanego dystansu, wystartowali z różnych miejscowości: Majdanu Sopockiego, Suśca, Oseredka i Józefowa. Na miejsce startów dowiezieni zostali autokarami, a po przebyciu trasy spotykali się na wspólnej mecie w Krasnobrodzie. Zwieńczeniem wielkich emocji i trudów był pamiątkowy medal, który zrekompensował zmęczenie. Ilu zawodników zagościło na mecie zlokalizowanej przy piłkarskim boisku w Krasnobrodzie oraz w jakiej miejscowości zorganizowane zostanie przyszłoroczne „Ultra Roztocze"? Na te pytania odpowiedzi udzielił główny organizator wydarzenia, Sławomir Konopka.

Liczna grupa biegaczy przyjechała z województwa mazowieckiego. Dla zawodników „Ultra Roztocze" było wydarzeniem sportowo – integracyjnym.

Co biegaczowi najbardziej podobało się na trasie, a co sprawiło największą trudność? 

Na tym samym dystansie wystartowała inna zawodniczka. Przyznała, że uwielbia biegać po terenach górskich, gdzie są duże przewyższenia. 

Bogusława Szkamruk przygotowuje się do kolejnych biegów. Największym tegorocznym wyzwaniem będzie mocna przeprawa po wzniesieniach skalnych „Smoka”.

O wielkich emocjach, chwilę po dotarciu na metę powiedziała zawodniczka, która zmierzyła się z najdłuższym dystansem.

„Ultra Roztocze” słynie z przepięknych widoków i przeszkód - „bobrowiska” i licznych wzniesień, na których wierzchołki należy wspiąć się po linach. Dlaczego zdaniem zawodniczki, warto wystartować w przyszłej IX edycji biegowego wydarzenia „Ultra Roztocze"? 

Agata Kapuśniak zdradziła, że biegi ultra są wymagające, dlatego przygotowania do dystansu 62 kilometrów trwały kilka miesięcy.

Biegaczowi, który wystartował na najdłuższym odcinku trasy z Józefowa do Krasnobrodu, plany pokrzyżowała kontuzja nogi. 

Co zawodnikowi spodobało się najbardziej na trasie biegu?

Co zdaniem zawodnika, warto zabrać ze sobą na trasę biegów długodystansowych? 

Z błyskiem w oczach i wielkim sentymentem do Roztocza, o swoich przygotowaniach do biegu na dystansie 62 kilometrów powiedziała reprezentantka grupy „Zamość Biega”. Mieszkanka gminy Łabunie w swojej kategorii wiekowej zajęła pierwsze miejsce.

Linię mety 62- kilometrowego dystansu zamknęli zawodnicy, którzy zapowiedzieli, że na trasę biegu powrócą za rok.

Zawodnicy zdradzili, jak wyglądały przygotowania do wyczerpującego, najdłuższego dystansu.

Na wszystkich odcinkach biegów, na uczestników czekały punkty odżywcze, gdzie zawodnicy mogli uzupełnić płyny i posiłki regeneracyjne. Każdy biegacz wie, że startując w biegach ultra należy odpowiednio rozłożyć siły i tempo. Co zdaniem Grzegorza Woźniaka warto zabrać na trasę, żeby szczęśliwie dobiec do mety?

Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny i napój. Na zakończenie imprezy odbyła się dekoracja zwycięzców oraz losowanie atrakcyjnych nagród. Sławomir Konopka powiedział, na jakich kolejnych imprezach biegowych spotkają się zawodnicy.

Najbliższą imprezą biegową z cyklu „Tour De Zbój” będzie „Smok” (26.10) i „Zimowy Janosik” (10.11). Kolejne „Ultra Roztocze” odbędzie się w maju przyszłego roku z malowniczą metą w Zwierzyńcu. Więcej zdjęć publikujemy na facebookowym profilu naszego radia.

   Wszystkim biegaczom, którzy wystartowali w największym biegowym wydarzeniu na Lubelszczyźnie serdecznie gratulujemy!


WYNIKI „Ultra Roztocze" 2024 KLIKNIJ

 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole