Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 19:28
Reklama Zamojska Fundacja Kapitału Społecznego

Bukowskie Jagodzianki

Już po raz kolejny w miejscowości Bukowa odbyła się (07.07) słynna impreza, której myślą przewodnią są leśne jagody. Mowa oczywiście o ‘Bukowskich Jagodziankach’, które już po raz kolejny zintegrowały społeczność Gminy Biłgoraj.
Bukowskie Jagodzianki

Słowa wdzięczności do organizatorów skierował Jacek Haraf, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju:

Wójt gminy Biłgoraj Dariusz Świerczyński podkreślał, iż Bukowskie Jagodzianki trwale wpisały się w życie społeczności lokalnej:

Jagody to bogactwo tych lasów, które od lat dawało tutejszym mieszkańcom pożywienie i zarobek – wyjaśniała Celina Skromak, zastępca dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju:

Jedna z bukowskich gospodyń, Agata Tutka wyjaśniała, jakich jagodowych przysmaków można było spróbować podczas imprezy i  tłumaczyła, że jagody, oprócz walorów smakowych, są również źródłem utrzymania dla wielu rodzin:

Chcemy kultywować zbieranie darów lasu i integrować lokalną społeczność – tłumaczył Tadeusz Tutka, prezes jednostki OSP w Bukowej:

W programie wydarzenia znalazły się różnorodne koncerty i przed zgromadzoną publicznością wystąpili: Klub Aktywności Lokalnej w Dylach, Dzienny Dom „Senior+” w Bukowej, Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej, Zespół Pieśni i Tańca Zamojszczyzna i Zespół „Gdzie diabeł nie może”. Gwiazdą wieczoru był Zespół Orły, a wydarzenie zakończyła zabawa z Zespołem 4Heven. Organizatorzy przygotowali również warsztaty rzeźbiarskie, stoiska regionalne i rękodzieła, a także konkursy na modę jagodową i jagodowy przysmak. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci takich jak zabawy z animatorem i darmowe dmuchańce. 

Na wydarzenie zaprosili wójt gminy Biłgoraj, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju i Ochotnicza Straż Pożarna w Bukowej. Patronat medialny sprawowało Katolickie Radio Zamość. Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu