Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 15 września 2024 11:57
Reklama

Festiwal Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym

W Górecku Kościelnym odbyła się (04.08) 27. edycja Festiwalu Pieśni Maryjnej.
Festiwal Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym

Festiwal rozpoczął się od Eucharystii w sanktuarium św. Stanisława Biskupa Męczennika, sprawowanej w intencji uczestników i organizatorów wydarzenia.

O najważniejszych celach i założeniach Festiwalu informował jego organizator, ks. proboszcz Jarosław Kędra:

Ks. Kędra dodał, skąd wziął się pomysł na śpiewanie na tym Festiwalu właśnie pieśni maryjnych:

Następnie rozpoczęły się przesłuchania festiwalowe, w których udział wzięło 22 podmioty muzyczne w dwóch kategoriach: chóry i zespoły. W kategorii chóry bursztynowy różaniec przypadł chórowi Albertus z Zamościa, srebrny różaniec wyśpiewał chór „Stanislaus” z Górecka Kościelnego,, zaś złoty różaniec – chór „Ale Cantare” z Płoskiego. W kategorii zespoły wyróżnienie otrzymał Myśliwski Zespół Wokalny „Wadera” z Grabowca, bursztynowy różaniec przypadł zespołowi „Babeczki” z Mokrego, srebrny – Zespołowi Czerwone Korale z Zawady, zaś główną nagrodę i złoty różaniec wyśpiewał zespół „Harmonicus” z Łukowej. Przedstawiciele zwycięskich zespołów podzielili się z nami swoimi wrażeniami:

Festiwal doskonale pokazuje naszą polską pobożność maryjną – tłumaczył ks. Sławomir Korona:

Ks. Sławomir Korona wyjaśniał, na co jury zwracało szczególną uwagę przy ocenie uczestników Festiwalu:

Uczestnicy wykonywali dwa utwory, w tym obowiązkowo jeden maryjny:

Festiwal jest wspaniałą promocją dla gminy, powiatu i całej diecezji – podkreślał burmistrz Józefowa Roman Dziura:

Pomocą w organizacji wydarzenia służyła również gmina Aleksandrów, o czym mówił w rozmowie wójt Andrzej Borowiec:

Organizatorzy przygotowali wiele trakcji dla całych rodzin m.in. loterię fantową, poczęstunek, piknik rodzinny i place zabaw dla dzieci. Gwiazdą wieczoru była piosenkarka Halina Frąckowiak.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli Starostwo Powiatowe w Biłgoraju i w Tomaszowie Lubelskim. Patronat medialny sprawowało Katolickie Radio Zamość.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Andrzej KuśTreść komentarza: Impreza bardzo ciekawa. Będziecie mogli nas posłuchać, zobaczyć, poznać nasze grono i zwyczaje oraz spróbować najzdrowszego jedzenia na świecie jakim jest dziczyzna - musicie tam być !!! To nasze dziedzictwo!!!Data dodania komentarza: 6.08.2024, 11:08Źródło komentarza: Jarosław KuchtaAutor komentarza: KTreść komentarza: Był mega dobrym, ciepłym czlowiekiem, który miał jeszcze wiele planów w głowie do zrealizowania - żal i smutek że go nie ma, wieczny odpoczynek …Data dodania komentarza: 18.07.2024, 22:05Źródło komentarza: Zmarł ks. Mirosław Prokop - proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w SzczebrzeszynieAutor komentarza: DWTreść komentarza: Lubię toData dodania komentarza: 18.07.2024, 11:38Źródło komentarza: Aleksandra CzerwińskaAutor komentarza: JSTreść komentarza: Piękna impreza.Data dodania komentarza: 12.07.2024, 12:45Źródło komentarza: Jarmark św. Kiliana w SkierbieszowieAutor komentarza: AgataTreść komentarza: Piękna audycjaData dodania komentarza: 11.07.2024, 20:38Źródło komentarza: XIV Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich w PawłówceAutor komentarza: Jarosław FilipiukTreść komentarza: Młody człowiek, wiedza niesamowita! W wywiadzie pana Maksa jest wyraźna nuta pasji, ogromnej wiedzy i doświadczenia. Polecam poczuć ptasznika na dłoni. Dla mnie było to uczucie takiego...piękna, ciepełka, puchu. Coś niesamowitego! Nie bać się, jak hodowca kładzie na dłoni nawet największego pajęczaka, to wie co robi. Nam nic nie grozi, jedyny hamulec mamy w głowie.Data dodania komentarza: 10.07.2024, 14:59Źródło komentarza: Fakty i mity o pajęczakach - czy jest się czego bać?