Dla kogo najlepszy jest Raphacholin C?
Raphacholin C to znany i sprawdzony ziołowy lek podawany w formie tabletek bez przepisu recepty, stosowany szczególnie w przypadku niestrawności, dyskomfortu trawiennego pojawiającego się na skutek nieprawidłowej czynności wątroby, przy dysfunkcjach aktywności skurczowej pęcherzyka żółciowego.
Znajduje on zastosowanie w wielu dolegliwościach trawiennych, szczególnie takich jak:
-
zaparcia,
-
wzdęcia,
-
bóle brzucha,
-
nudności,
-
odbijanie.
Regularnie stosowany Rapacholin pobudza wydzielanie żółci oraz ruchy perystaltyczne jelit, chroniąc jednocześnie miąższ wątroby oraz przyspieszając wydzielanie z organizmu wraz z żółcią szkodliwych substancji. Raphacholin wspomaga procesy trawienne i oczyszczające organizm oraz wspiera działanie całego układu trawiennego, w tym również trzustki. Skuteczność preparatu opiera się w większości na długookresowym stosowaniu.
Co zawiera w składzie Raphacholin?
Preparat ten zawiera suchy wyciąg z korzenia rzodkwi czarnej z węglem leczniczym, wyciąg gęsty z ziela karczocha, kwas dehydrocholowy oraz olejek miętowy. Jako substancje pomocnicze zastosowano w nim również sacharozę, krzemionkę koloidalną, stearynian magnezu, talk, gumę arabską, celulozę mikrokrystaliczną oraz, substancje barwiące.
Przeciwwskazania do stosowania Raphacholinu C
Preparatu nie nie wolno stosować przy:
-
poważnych chorobach wątroby,
-
niedrożności dróg żółciowych oraz przewodu trawiennego,
-
stanach zapalnych żołądka i jelit,
-
nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników,
-
wieku poniżej 10 lat.
W przypadku zachorowania na kamicę żółciową lek ten można stosować jedynie w porozumieniu z lekarzem. Również kobiety w ciąży i karmiące konieczność zażycia leku powinny wcześniej skonsultować ze specjalistą.
Jak stosować Raphacholin C?
Lek należy stosować doustnie. Przy niestrawności dorośli mogą spożywać od 1 do 3 tabletek, przy innych dolegliwościach na ogół stosuje się 3 razy dziennie od 1 do 2 tabletek pół godziny po posiłku a przy zaparciach na pół godziny przed jedzeniem. Lek ten nie wykazuje żadnych działań niepożądanych związanych z alkoholem. Nie stwierdzono również żadnego jego wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów.