1. Leczenie alkoholizmu - jak przebiega
2. Czy alkoholizm można w pełni wyleczyć
3. Ośrodek terapii - kiedy i czy warto z niego skorzystać
1. Leczenie alkoholizmu - jak przebiega
Alkoholizm to zespół uzależnienia od alkoholu, który polega na nieodpartej chęci po sięgnięcie "kolejnego kieliszka". Często zaczyna się niewinnie od picia alkoholu w celu zrelaksowania się bądź w celu poradzenia sobie z trudną, stresującą sytuacją. Niestety osoba uzależniona traci w pewnym momencie kontrolę nad piciem i pojawia się przymus picia, czyli tzw. głód alkoholowy, czyli jeden z pierwszych objawów uzależnienia od alkoholu.
Objawy uzależnienia dzielą się na psychiczne - czyli wspomniany przymus picia, myśli, że dzięki wypiciu alkoholu problemy odejdą w niepamięć oraz fizyczne. Podstawowe objawy alkoholizmu to wymioty, biegunka, drżenie mięśni, problemy ze snem, napady agresji, utrata apetytu, a to często wiąże się z utratą masy ciała. Niestety alkohol może doprowadzić również do poważniejszych schorzeń, takich jak. np. choroby wątroby.
Leczenie alkoholizmu to złożony proces, który zaczyna się przede wszystkim od zdania sobie sprawy z problemu chorego oraz chęci jego rozwiązania. Wtedy należy się skierować po profesjonalną pomoc, najlepiej do ośrodka terapii uzależnień. Leczenie ma na celu uświadomienie pacjentowi problemu, pomoc w radzeniu sobie z problemami bez sięgania po alkohol oraz uczy jak poradzić sobie z pojawiającym się głodem alkoholowym.
2. Czy alkoholizm można w pełni wyleczyć?
Niestety alkoholizm jest chorobą przewlekłą, często przez wiele lat nieleczoną, co dodatkowo pogłębia uzależnienie. Wszystko jednak jest sprawą indywidualną - zależy od podejścia pacjenta, od tego czy jest świadomy jak alkohol przejął kontrolę nad jego życiem, od tego czy ma oparcie w bliskich. Leczenie uzależnienia nie należy do łatwych zadań, jednak przy pomocy specjalistów i samozaparciu można dojść do zamierzonego celu - czyli przestać pić. Ważne jest jednak, aby w tym sukcesie wytrwać i nie dać się złamać w przyszłości.
3. Ośrodek terapii - kiedy i czy warto z niego skorzystać
Choroba alkoholowa niszczy nie tylko życie osoby uzależnionej, ale często ma negatywny wpływ również na bliskich. Dlatego na pytanie kiedy zacząć leczyć alkoholizm, należy odpowiedzieć - jak najszybciej! Niestety sama terapia alkoholowa czasami nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Warto wtedy rozważyć udanie się chorego do zamkniętego ośrodka terapeutycznego, gdzie przy pomocy specjalistów rozpocznie się odtruwanie organizmu, stały nadzór pacjenta, regularne terapie. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień można bez problemu znaleźć w każdym większym mieście i nie jest potrzebne skierowanie, aby zapisać do niego osobę uzależnioną od alkoholu. Jednym z nich jest ośrodek leczenia uzależnień Koninki który zatrudnia specjalistów - psychologów, terapeutów oraz lekarzy, którzy pomogą wyjść uzależnionemu pacjentowi z nałogu.
Metody leczenia alkoholizmu to jednak nie sama terapia, chociaż ta uznawana jest za najważniejszy aspekt w wyjściu z choroby. Często lekarz może zadecydować o wprowadzeniu leczenia farmakologicznego, który w połączeniu z terapią behawioralną może doprowadzić do wyleczenia chorego.
Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień Koninki
Ośrodek Koninki to profesjonalna i fachowa pomoc w leczeniu uzależnień od alkoholizmu, narkotyków, leków, hazardu, dopalaczy i wielu innych ryzykownych uzależnień.
Doskonale wiemy jaką trudnością jest przedstawienie alkoholikowi, narkomanowi czy hazardziście, że jego sytuacja jest bardzo poważna i wymaga profesjonalnego wsparcia.
Wieloletnie doświadczenie pozwoliło przygotować ofertę, która jest najlepiej jak to możliwe dopasowana do potrzeb osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych.
Leczenie uzależnień:
- Leczenie alkoholizmu,
- Leczenie narkomanii,
- Leczenie lekomanii,
- Leczenie uzależnienia od hazardu,
- Leczenie uzależnienia od dopalaczy,
- Leczenie uzależnienia od multimediów,
- Leczenie uzależnienia - zakupoholizm,
- Leczenie uzależnienia od nikotyny,
- Leczenie nowych uzależnień.
Adres:
Poręba Wielka 480,
34-735 Niedźwiedź
Telefony:
+48 18 331 72 50, +48 533 724 499
Zapraszamy: