Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Dlaczego kołdra z alpaki będzie najlepszym wyborem?

Jeżeli cenisz sobie minimalistyczne i nowoczesne wzornictwo, ale przede wszystkim liczy się dla ciebie komfort i zdrowie- kołdry i poduszki z alpaki firmy My Alpaca są stworzone dla ciebie. Modny, choć prosty design z dbałością o szczegóły stanowi dekorację każdej sypialni. Kluczowymi zaletami kołder i poduszek z włókna alpaki są jednak właściwości hypoalergiczne, które mają za zadanie chronić osoby z alergią czy astmą. W porównaniu do kołder z puchu czy pierza, kołdra wełniana z alpaki powstrzymuje rozwój roztoczy i jest przyjazna środowisku.
  • 17.07.2019 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Dlaczego kołdra z alpaki będzie najlepszym wyborem?

Czym jest włókno alpaki?

My Alpaca to poduszki i kołdry z alpaki, które są w 100% produktem ekologicznym, wykonanym z wełny alpaki- miłego i jedwabistego w dotyku surowca, który charakteryzuje się lepszymi właściwościami niż owcza wełna. Poduszki i kołdry wełniane z alpaki są znacznie delikatniejsze i świetnie nadają się dla alergików, ponieważ ich włókna nie posiadają lanoliny i wosku, które tworzą się na skutek wydzielanych gruczołów łojowych. Włókno pochodzące z tych południowoamerykańskich zwierząt posiada również właściwości termoregulacyjne, co sprawia że kołdry i poduszki można użytkować przez cały rok, od lata po zimę (link www). W lecie, twój sen nie będzie zaburzany przez zbyt wysoką temperaturę, ponieważ kołdry My Alpaca bardzo dobrze absorbują wydzielaną przez ciało wilgoć. Jest to również idealne rozwiązanie dla osób mających problemy z potem. Śpiąc pod tą kołdrą przy niskich temperaturach nie zmarzniesz, gdyż wełna z alpaki świetnie izoluje ciepło. Dzieje się tak, ponieważ alpaki to zwierzęta pochodzące z andyjskich wyżyn, gdzie panują na przemian mrozy i upały. To sprawia, że ich wełna jest przystosowana do najtrudniejszych warunków, a co za tym idzie zmieniająca się temperatura ciała podczas snu nie będzie stanowić żadnego problemu.

Kołdra

Skąd wzięła się idea marki My Alpaca?

Marka My Alpaca to wciąż raczkująca polska firma kołdrzarska, która do produkcji wykorzystuje tradycyjne narzędzia rzemieślnicze takie jak zabytkowa gręplarka, a wszystkie kołdry i poduszki wykonane są własnoręcznie z naturalnych włókien alpaki. Pomysł to inicjatywa dwóch kobiet, które małą hodowlę alpak pod Krosnem zamieniły na branżę kołdrzarską. Marka wykorzystuje technologie, które były używane do produkcji kołder i poduszek 100 lat temu, co sprawia że jest unikalna na tle innych firm wykorzystujących głównie nowoczesne maszyny. Jedna kołdra to niemalże arcydzieło sztuki, bowiem tą w dużym rozmiarze szyje się ręcznie nawet do 25 godzin, a do jej uszycia potrzeba nawet 6 osób. Do produkcji stosuje się również tradycyjne krosna do pikowania, co pozwala na uchronienie artystycznych wartości w przemyśle kołdrzarskim. W związku z coraz większą świadomością Polaków i stawianiem na zdrowy sen, marka My Alpaca odnosi wiele sukcesów i staje się coraz bardziej popularna. Marka zdobyła między innymi znak Must Have na Festiwalu Designu w Łodzi w 2015 roku oraz została nominowana w konkursie Dobry Wzór, który jest organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. W 2019, marka została wyróżniona złotym medalem na Międzynarodowych Targach Wnętrz. 

poduszka

Ile fabryka dała od siebie, abyś mógł cieszyć się kołdrą My Alpaca ?

Jak odbywa się proces tworzenia kołder i poduszek ? W pierwszej kolejności następuje strzyżenie alpak, które odbywa się raz w roku. Z jednej alpaki produkuje się 3 kg wełny rocznie, co średnio wystarcza na uszycie dwóch podwójnych kołder. Zatem można sobie tylko wyobrazić jak ciężko pozyskiwanym surowcem jest wełna z alpaki. Pozyskane włókno jest następnie ręcznie oczyszczane za pomocą dużego sita, co pozwala na uwolnienie surowca od drobin kurzu. Wełna z alpaki jest prana w mydle ekologicznym i nie jest poddawane żadnym procesom chemicznym. Najważniejszym etapem jest gręplowanie, co sprawia że włókno jest rozczesane i uformowane w błam, którego grubość wynosi kilka centymetrów. Ostatnimi elementami tej misternej pracy jest wykrajanie i dopasowywanie kołder z poszyciem oraz ręczne pikowanie. Główną zaletą tego rodzaju pikowania jest to, że włókno w kołdrze nie przemieszcza się oraz nie powstają zimne punkty na kołdrze. Marka My Alpaca stawia przede wszystkim na naturalność w tradycyjnym, choć zarazem luksusowym wydaniu. Wszystkie kołdry i poduszki wykonane są z ekskluzywnego włókna alpaki, które mogą stanowić konkurencję nawet dla kaszmiru. Poszycie kołder to także w 100% naturalny surowiec- bawełna oraz bawełna z domieszką bambusa. 

Co oferuje marka My Alpaca?

Choć ceny poduszki i kołdry z alpaki są proporcjonalne do wykorzystywanych materiałów i zasobów ludzkich, bowiem zaczynają się od około 1850 złotych za kołdrę, warto pozwolić sobie na ten luksus ze względu na zdrowie. W asortymencie dostępne są kołdry z poszyciem z bawełny oraz połączeniem bawełny i bambusa, w dwóch kolorach- białym i niebieskim z charakterystycznym i stylowym wzorem MyAlpaca. Dostępna jest również kolekcja Baby Alpaca dla dzieci, gdzie szerokość kołdry wynosi od 90 do 135 cm, a długość od 100 do 120 cm. Standardowe kołdry z kolekcji Alpaca są szyte na zamówienie w trzech wariantach. Oto one:

  • całoroczna- ta kołdra jest wykonana z 400 g włókna na m2 i może być używana przez cały rok w różnych warunkach klimatycznych,
  • letnia- jest cieńsza i zawiera 200 g wełny na m2,  co sprawia, że świetnie izoluje przed ciepłem i zapobiega przegrzaniu się w upalne dni,
  • zimowa- zawiera największą ilość włókna (600 g na m2) i jest szczególnie polecana osobom z zaburzeniami krążenia oraz lubiącym ciepło w chłodne dni. 

Jak należy konserwować kołdry i poduszki marki My Alpaca ?

Pamiętaj o regularnym wietrzeniu hypoalergicznych kołder i poduszek z wełny alpaki, szczególnie w suche i letnie dni. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, skorzystaj z pralni chemicznej, bowiem produkty My Alpaca można delikatnie prać i suszyć w niskich temperaturach. Aby zapobiec zniszczeniu wełny, nie należy prać kołder i poduszek w pralce automatycznej i traktować ich gorącą wodą. Warto zaznaczyć, że wszelkie wirowanie i pranie nawet w zimnej wodzie może doprowadzić do obkurczania i przesuwania naturalnych włókien alpaki. W przypadku punktowych plam, dopuszcza się czyszczenie zimną wodą i suszenie w pozycji płaskiej lub rozwieszonej. 

Justyna Zielińska – sklep online Pościel To.

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III