Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wyjątkowe dania regionalne w centrum Kazimierza Dolnego – Willa Pod Basztą

Długie godziny zwiedzania niewyobrażalnie zaostrzają apetyt. W Kazimierzu Dolnym nie ma problemu z bazą gastronomiczną, ale obok gości, którym nie robi różnicy, czy zjedzą fast food czy wyszukany obiad są i tacy, którzy za punkt honoru stawiają sobie znalezienie restauracji serwującej potrawy regionalne. Tego rodzaju restauracje najczęściej lokują się poza miastem, w otoczeniu lasu albo w gospodarstwach agroturystycznych czy skansenach. Postanowiliśmy więc, że dysponując lokalem w bezpośredniej bliskości starówki, stworzymy właśnie tutaj restaurację, w której obok potraw ogólnopolskich oraz dań na szybko – pizza, hamburger – nasi goście znajdą także potrawy regionalne.
  • 10.06.2019 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Wyjątkowe dania regionalne w centrum Kazimierza Dolnego – Willa Pod Basztą

Tradycyjne smaki Lubelszczyzny

Rzec można, że Lubelszczyzna pierogami i pirogami stoi. I to nie tylko tymi tradycyjnymi, z ciasta przygotowywanego na bazie mąki pszennej ale także pirogami biłgorajskimi robionymi z ciasta drożdżowego albo na bazie ziemniaków i wypełnianymi najrozmaitszymi farszami. Pirogi w odróżnieniu od pierogów piecze się w blaszanej formie, przypominają więc… pasztet i kroi się je na plastry/kromki. Najpopularniejsze – gryczaki – wypełniane są masą z kaszy gryczanej, białego sera i ziemniaków. Pirogi można jeść na zimno i na gorąco.

Lubelską specjalnością są także cebularze - tradycyjne receptury nakazują, aby drobno poszatkowaną cebulę z makiem przygotować na 3-4 godziny przed wypiekiem, a przed włożeniem placków do pieca posolić, aby cebula puściła sok. Ciasto wyrabia się z pszennej mąki z dodatkiem masła i mleka. Cebularze formuje się ręcznie, zwykle mają 15-20 cm średnicy i 1,5 cm grubości.

Pirogi i pierogi, w tym naszą specjalność – piróg kazimierski – najlepiej zjeść w restauracji Hotelu Willa Pod Basztą. Z roku na rok przybywa nam gości, rozszerzamy więc nasze menu o potrawy regionalne, żeby wydatnie przyczyniać się do promocji regionu. Kuchnia Lubelszczyzny uchodzi za prostą, sytą i pożywną. Obok dań na bazie ziemniaków, kasz, białego sera, dań mącznych i jarskich, w tym właśnie rejonie Polski kultywuje się tradycje kuchni myśliwskiej (dziczyzna) oraz często i chętnie serwuje dania z ryb słodkowodnych. Lubelska specjalność to także treściwe domowe zupy.

Domowe jedzenie w sercu Kazimierza

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy goście skłonni są do kulinarnych eksperymentów i próbowania regionalnych smaków. Zwłaszcza dzieci ciężko namówić na skosztowanie czegokolwiek spoza dobrze im znanego menu. Dlatego rozbudowując nasze regionalne menu, nie zapominamy i o tych klientach, którzy preferują dania barowe (flaki, placki ziemniaczane) czy szybkie przekąski jak pizza i nuggetsy. Naszym celem jest stworzenie takiej karty dań, w której znajdzie się miejsce zarówno dla potraw regionalnych w najlepszym lokalnym wydaniu, jak i dla dań ogólnopolskich czy lubianych w całej Europie. Inicjatywa jest tym ciekawsza, że działamy w bezpośredniej bliskości centrum, nasi goście mają więc niepowtarzalną okazję skosztować smaków Lubelszczyzny mając przed oczami widok na Wisłę, a za plecami jeden z najpiękniejszych Rynków w kraju.

 

Naszych gości hotelowych oraz tych, którzy korzystają wyłącznie z restauracji zapraszamy do wybierania dań z menu. Ale jeśli planujecie u nas imprezę rodzinną albo firmową, możemy wspólnie ustalić, co pojawi się na stołach. Dostosujemy się do potrzeb naszych gości, na miejscu przygotujemy najlepsze regionalne dania obiadowe i udowodnimy, że Lubelszczyzna to zagłębie niezwykłych smaków i aromatów. Restauracja Pod Basztą należy do najchętniej odwiedzanych w Kazimierzu. Z przyjemnością obsługujemy pojedyncze osoby, rodziny z dziećmi, jak i grupy zorganizowane. Czyste, jasne wnętrza naszej restauracji wygodnie pomieszczą nawet 60-ciu gości równocześnie. Zapraszamy na pierogi, pirogi, zupy. Dania regionalne, barowe i skomponowane specjalnie z myślą o dzieciach.

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkoleAutor komentarza: ZamościaninTreść komentarza: Brawo Wirkowice!!!Data dodania komentarza: 20.05.2025, 22:03Źródło komentarza: Obchody 1000-lecia Korony Polskiej w Wirkowicach