Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

III Festiwal Folklorystyczny im. Marianny Gumieli w Suminie

W Suminie śpiewali na ludowo podczas III Festiwalu Folklorystycznego im. Marianny Gumieli
III Festiwal Folklorystyczny im. Marianny Gumieli w Suminie

W niedzielę, 6 lipca, w Suminie (gm. Tarnawatka) odbył się III Festiwal Folklorystyczny imienia Marianny Gumieli – znanej ludowej śpiewaczki i ambasadorki kultury regionu. Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców i gości.

Impreza odbyła się w szczególnym miejscu – w dawnym siedlisku Marianny Gumieli. To właśnie tam, jak mówią organizatorzy, najlepiej czuć ducha jej twórczości i miłość do tradycji:

Festiwal wsparły lokalne władze samorządowe, podkreślając znaczenie takich inicjatyw dla małych miejscowości, Piotr Pasieczny Wójt Gminy Tarnawatka nie krył zadowolenia z rosnącej rangi tego wydarzenia:

Jarosław Korzeń Wicestarosta powiatu tomaszowskiego zapewnia, że powiat wspiera i będzie wspierał inicjatywy propagujące lokalną kulturę i tradycję:

Na scenie wystąpiły zespoły ludowe z różnych części regionu, po raz pierwszy wystąpił zespół z podkarpacia:

O wyjątkowości festiwalu może świadczyć fakt, że występujący artyści chętnie powracają na sumińskie siedlisko:

Na festiwalu nie zabrakło regionalnych potraw i ciast, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Sumina:

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie im. Marianny Gumieli - Powrót do Źródeł.

Patronatem honorowym III Festiwal Folklorystyczny objęli: Starosta Tomaszowski Henryk Karwan oraz Wójt Gminy Tarnawatka Piotr Pasieczny.

Nasze radio, po raz kolejny, sprawowało patronat medialny nad tym wydarzeniem.

W naszej galerii znajduje się fotorelacja z III Festiwalu Folklorystycznego w Suminie, a już w najbliższą sobotę zapraszamy na audycję samorządową gminy Tarnawatka, w której usłyszą Państwo szerszą relację z tego wydarzenia.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole