Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Jak zatrzymać młodych na Zamojszczyźnie?

Jakie zawody mają przyszłość? Jak pomóc młodzieży w wyborze tego właściwego? Na te i inne pytania o przyszłość młodzieży na Zamojszczyźnie próbowali odpowiedzieć sobie uczestnicy spotkania w ramach projektu „Preorientacja, Przedsiębiorczość, Praca”, Programu Erasmus+.
Jak zatrzymać młodych na Zamojszczyźnie?

Wzięły w nim udział trzy szkoły: niemiecka Gewerbliche Schule Schwabisch Hall, portugalska Escola Dr. Joao de Araújo Correia z Peso da Régua oraz Zespół Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu.

 

Zagranicznych partnerów projektu przedstawił Bogusław Klimczuk, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Regiony Zamojszczyzny i portugalskiego Peso da Régua są zbliżone pod wieloma względami i mają podobne problemy z zatrzymaniem młodych ludzi. Co radził nam niemiecki partner? (Mówi Ernst-Michael Wanner, Zastępca Dyrektora Gewerbliche Schule Schwabisch Hall):

POSŁUCHAJ

Uczestnicy spotkania dyskutowali też nad tym, jak zachęcić młodych ludzi do pozostania w regionie z którego pochodzą. Jakie były główne konkluzje tej dyskusji powiedział Bogusław Klimczuk:

POSŁUCHAJ

Jednym ze sposobów, który wykorzystuje niemiecki system edukacji, by ułatwić młodym ludziom wybór właściwego dla nich zawodu są praktyki w zakładach pracy. Okazuje się bowiem, że pozwalają one młodym ludziom na przyjrzenie się z bliska zawodowi, który chcą wybrać i umożliwiają weryfikację trafności tej decyzji:

POSŁUCHAJ

Plusów wynikających z programu Erasmus jest wiele, ale jak zauważył Bogusław Klimczuk – najważniejsze jest otwieranie ludziom możliwości, poszerzanie horyzontów i nawiązywanie kontaktów:

POSŁUCHAJ

Projekt „Preorientacja, Przedsiębiorczość, Praca”, w ramach Programu Erasmus+ rozpoczął się 1 września 2014 roku i zakończy się w sierpniu tego roku.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkoleAutor komentarza: ZamościaninTreść komentarza: Brawo Wirkowice!!!Data dodania komentarza: 20.05.2025, 22:03Źródło komentarza: Obchody 1000-lecia Korony Polskiej w WirkowicachAutor komentarza: Agnieszka MarasTreść komentarza: Robercie jestem pełna podziwu dla ciebie. Życzę weny w dalszym pisaniu i wiele dobroci.Data dodania komentarza: 12.05.2025, 19:25Źródło komentarza: Robert Kulik