Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 21:44
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

I Międzynarodowy Festiwal w Tomaszowie Lubelskim

Od 30 czerwca do 2 lipca mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego rozkoszowali się muzyką klasyczną w różnych odsłonach.
I Międzynarodowy Festiwal w Tomaszowie Lubelskim

I Międzynarodowy Festiwal w Tomaszowie Lubelskim przeszedł już do historii. Mieszkańcy Tomaszowa mogli od 30 czerwca do 2 lutego rozkoszować się muzyką klasyczną w różnych odsłonach. Dyrektor generalny festiwalu, Tomasz Raczkiewicz wyjaśnił, że pierwszy dzień przedstawiający fragmenty Skrzypka na dachu to tak naprawdę historia nie tylko żydów, ale i Polaków.
 

POSŁUCHAJ

Pozostałe dni upłynęły pod znakiem operetkowym i koncertowym.
POSŁUCHAJ


Tomasz Raczkiewicz wyraził nadzieję, że nie jest to ostatni festiwal w Tomaszowie Lubelskim, ponieważ dla mieszkańców miasta przygotowywana jest już prawdziwa niespodzianka. 
 

POSŁUCHAJ

Uczestnicy koncertu, który odbył się w Tomaszowskim Domu Kultury, byli zadowoleni z pomysłu festiwalu.

POSŁUCHAJ

Wśród występujących był również znany aktor, Michał Grudziński. Choć jego pasją jest głównie teatr, to wśród fanów znany jest przede wszystkim z serialu telewizyjnego Rodzinka.pl , gdzie wcielił się w rolę dziadka. Aktor zdradził, co myśli o Zamojszczyźnie. 

POSŁUCHAJ

Podczas festiwalu wystąpili  między innymi Agnieszka Mazur, Agnieszka Sokolnicka, Agnieszka Adamczak,  Joanna Horodko, Michał Grudzkiński, Tomasz Raczkiewicz, Jacek Skowroński a także wspomniana już orkiestra z Czernichowa. 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A