Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 01:03
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Lubaczów. Życie jest piękne

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Lubaczowie we współpracy z Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie realizuje projekt pt. „Przegląd Małych Form Teatralnych. Życie jest piękne” w ramach projektu „Podkarpacka Edukacja Kulturowa”.
Lubaczów. Życie jest piękne

Projekt skierowany jest do młodzieży szkolnej i nauczycieli ze szkół z terenu powiatu lubaczowskiego. Jak informuje Małgorzata Jachyra-Mazepa, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  w Lubaczowie, głównym założeniem jest rozpowszechnienie motta projektu wśród lokalnej społeczności.

POSŁUCHAJ

Przedstawiciele uczniów reprezentujących poszczególne szkoły biorące udział w projekcie, uczestniczyli w dwudniowych warsztatach aktorskich. Zajęcia, które odbywały się 19 i 20 września poprowadziła Justyna Król, aktorka z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W rozmowie z Alicją Magurą mówiła o tym, co chciała przekazać młodym ludziom biorącym udział w zajęciach warsztatowych.

POSŁUCHAJ

Sposób w jaki aktorka prowadziła warsztaty z pewnością przypadł do gustu uczestnikom. Jak sama podkreślała na kilka godzin pozbawiła ich mowy ojczystej.

POSŁUCHAJ

Justyna Król, która prowadziła warsztaty dla uczniów w ramach projektu pochodzi z Lubaczowa. Aktorka zaznaczała, że to małe miasto dało jej wiele możliwości rozwijania swoich pasji.

POSŁUCHAJ

Efekty pracy uczniów będzie można zobaczyć 19 października w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie, gdzie odbędzie się przegląd małych form teatralnych. Dla zwycięzcy przewidziany jest wyjazd na spektakl do teatru w Rzeszowie. Projekt „Przegląd Małych Form Teatralnych. Życie jest piękne” jako jeden z 7 na Podkarpaciu jest realizowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016 - 2018. Operatorem regionalnym programu jest Centrum Kulturalne w Przemyślu.

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A