Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 14 lipca 2025 23:21
Reklama Menstyl

Jubileuszowa edycja konkursu „Wiem wszystko o mojej miejscowości”

Konkurs „Wiem wszystko o mojej miejscowości” organizowany przez Miejska Bibliotekę Publiczną im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie został rozstrzygnięty.
Jubileuszowa edycja konkursu „Wiem wszystko o  mojej miejscowości”

W ostatni dzień listopada (30.11) laureaci 20. edycji konkursu wraz ze swoimi nauczycielami zebrali się w czytelni lubaczowskiej biblioteki na uroczystym rozdaniu nagród. Wydarzenie było również doskonałą okazją do poznania historii konkursu, który co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów z całego powiatu lubaczowskiego. Inicjatorem zorganizowania konkursu był św. Roman Ogryzło – podkreślała Katarzyna Pelc-Antonik, dyrektor MBP w Lubaczowie.

POSŁUCHAJ

W kategorii prac historycznych do MBP w Lubaczowie napłynęło 21 prac przygotowanych przez 32 uczniów. Jury obradujące  w składzie:  Zygmunt Kubrak, Ryszard Antonik, Dariusz Sałka postanowiło przyznać pierwszą nagrodę Juli Borowiec ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach z Oddziałem Gimnazjalnym. Praca pt. „Kino-dziesiąta muza” powstała pod opieką nauczyciela Tymoteusza Furgały. Jak informowała nagrodzona do przedstawienia historii oleszyckiego kina zainspirował ją film dokumentalny.

POSŁUCHAJ

Przewodniczący komisji, Zygmunt Kubrak w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na wyjątkowość i dojrzałość tejpracy.

POSŁUCHAJ

Wśród 75. prac plastycznych nadesłanych z 14 szkół z powiatu lubaczowskiego szczególną uwagę jury zwróciła praca Łukasza Babij z Łukawca. Czym się wyróżniała? O tym mówił Janusz Szpyt, przewodniczący komisji oceniającej w kategorii plastycznej.

POSŁUCHAJ

Do kategorii fotograficznej swoje zdjęcia zgłosiło 37. uczniów. Według Tomasza Michalskiego i Henryka Wacnika, których zadaniem było wyłonienie najlepszych prac, na pierwsze miejsce zasłużyła Dominika Gmiterek. Zdaniem Tomasza Michalskiego uczennica wybrała rzadko fotografowany obiekt i doskonale poradziła sobie z wytycznymi konkursu.

POSŁUCHAJ

Organizatorem konkursu byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie, Urząd Miasta Lubaczów, Powiatowe Centrum Kultury, Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubaczowskiej, Foto Centrum Henryk Wacnik i Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Szczegółowe wyniki

Prace historyczne:

1 miejsce- Julia Borowiec za pracę „Kino- dziesiata muza” ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach (oddział gimnazjalny) – opiekun Tymoteusz Furgała

 2 miejsce- Wiktoria Kołodziej za pracę „Pomnik Wolnosci w Horyncu – Zdroju” ze Szkoły Podstawowejw Horyńcu- Zdroju - opiekun Agata Nesterek

3 miejsce -Justyna Rokosz, Wiktoria Frącik za pracę „Dawne dzieje Suchej Woli” ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach (oddział gimnazjalny) – opiekun Tymoteusz Furgała,

Angelika Rębacz, Aleksandra Janczura za pracę „Ludzie ludziom zgotowali ten los”ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach (oddział gimnazjalny) – opiekun Tymoteusz Furgała

Prace fotograficzne:

1 miejsce – Dominika Gmiterek za komplet fotografii pt. „ Kapliczka w Narolu” wykonany pod kierunkiem Pani Anny Kubrak z Zespołu Szkół w Oleszycach.

2 miejsce – Maja Furgała za komplet fotografii pt. „Stary młyn w Lubaczowie” wykonany pod kierunkiem Pani Anny Kubrak  z Zespołu Szkół w Oleszycach.

3 miejsce - Anna Nepelska za komplet fotografii pt. „Krzyż na Polance Horynieckiej-Samotnik pod kierunkiem Pana Lesława Kuchciaka ze Szkoły Podstawowej w Horyńcu- Zdroju.

Prace plastyczne:

1 miejsce - Łukasz Babij za pracę wykonaną pod kierunkiem p. Lucyny Kuchty ze Szkoły Podstawowej w Łukawcu.

2 miejsce – Anna Hec za pracę pt. „Pałac” wykonaną pod kierunkiem p. Grzegorza Wajsa z Zespołu Szkół w Rudzie Różanieckiej.

3 miejsce – Justyna Truchman za pracę wykonaną pod kierunkiem p. Lucyny Kuchty ze Szkoły Podstawowej w Łukawcu.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole