Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KrisHome BLUE

Leśny konkurs

W Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbył się II etap konkursu „Wiedzy o Lesie” organizowany przez Nadleśnictwo Lubaczów.
Leśny konkurs

Około 100 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu lubaczowskiego spotkało się w miniony piątek (15.12) w Baszni Dolnej, aby rywalizować ze sobą w leśnym konkursie.
 

Uczestnicy musieli wykazać się ogromną wiedzą o lesie, w szczególności z zakresu ochrony przyrody, gospodarki leśnej i łowieckiej. Więcej informacji o przebiegu konkursu podał Robert Banaś, nadleśniczy Nadleśnictwa Lubaczów.

POSŁUCHAJ

W tegorocznej IV edycji konkursu, na etapie międzyszkolnym w kategorii szkoły podstawowe: klasy VII oraz gimnazja: klasy II i III bezkonkurencyjni byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Chmielowiec, a drugie wywalczyła sobie Gabriela Kulczycka. Trzecie miejsce zajęła Jagoda Sopel, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie.

Uczniowie z Horyńca-Zdroju w rozmowie z Alicją Magurą podkreślali, że nie musieli długo przygotowywać się do testu, ponieważ zagadnienia konkursowe nie były im obce.

POSŁUCHAJ

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych pierwszy był Dawid Antosz ze Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej, drugi Jakub Leja ze Szkoły Podstawowej w Dachnowie, a trzeci Kamil Mazepa ze Szkoły Podstawowej w Łukawcu. Konkurs "Wiedzy o Lesie", to jedna z wielu form edukacyjnych podejmowanych przez Nadleśnictwo Lubaczów. Kształcenie edukacyjne rozpoczynamy już w przedszkolach - informuje nadleśniczy Robert Banaś.

POSŁUCHAJ

Etap międzyszkolny konkursu "Wiedzy o Lesie" dla szkół ponadgimnazjalnych odbył się 14 grudnia w budynku Nadleśnictwa Lubaczów. W tej kategorii najlepsi okazali się: Bartosz Szpondz Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie, Anita Kudła z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie i Piotr Stupak z Zespolu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie.

 

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole