Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Konferencja Roztoczańskiego Parku Narodowego

,,Poznanie i popularyzacja różnorodności biologicznej Roztocza – regionu pogranicza przyrodniczo-kulturowego” - to tytuł konferencji jaka odbyła się (29.08.2016) w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu.
Konferencja Roztoczańskiego Parku Narodowego

Konferencja była podsumowaniem projektu realizowanego przez RPN w okresie ostatnich dwóch i pół roku  skierowanego do mieszkańców Roztocza, Lubelszczyzny oraz turystów. Mówi Andrzej Tittenbrun, dyr. Roztoczańskiego Parku Narodowego.

POSŁUCHAJ

Spot reklamowy emitowany w telewizjach regionalnych, wystawa ,,Roztocze”, wystawa plenerowa dotycząca Roztoczańskiego Parku Narodowego, wydawnictwa m. in. monografia Roztocza pod tytułem ,,Roztocze-przyroda i człowiek”, oraz nowa strona internetowa - to tylko niektóre zadania zrealizowane w ramach projektu. Mówi o nich Tadeusz Grabowski zastępca dyrektora RPN.

POSŁUCHAJ

Wielkim sukcesem było wydanie oprócz monografii Roztocza także mapy przyrodniczo-turystycznej ,,Roztocze. Różnorodność przyrodnicza i dziedzictwo kulturowe”.

POSŁUCHAJ

Pracownicy RPN przygotowali także pakiet edukacyjny ,,Bioróżnorodność wokół nas”, który jest skierowany do nauczycieli zajmujących się edukacją ekologiczną z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych.

POSŁUCHAJ

Małgorzata Tronkowska - starszy specjalista do spraw edukacji w RPN podsumowała Dni Otwarte RPN, które co roku gromadzą zainteresowanych przyrodą Roztocza z całej Polski.

POSŁUCHAJ

Paweł Marczakowski - kierownik działu Społecznych funkcji parku - opowiedział nam o  konkursach skierowanych głównie do dzieci i młodzieży, podnoszących ich wiedzę o przyrodzie, a realizowanych w ramach projektu.

POSŁUCHAJ

Projekt ,,Poznanie i popularyzacja różnorodności biologicznej Roztocza – regionu pogranicza przyrodniczo-kulturowego” realizowany przez Roztoczański Park Narodowy korzystał z dofinansowania pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszu EOG. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”