Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 14 lipca 2025 23:28
Reklama Menstyl

Wprowadzenie do Biblii Aramejskiej

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium" i Katolicki Uniwersytet Lubelski mają zaszczyt zaprosić na promocję publikacji "Wprowadzenie do Biblii Aramejskiej".
Wprowadzenie do Biblii Aramejskiej

W panelu dyskusyjnym będzie uczestniczył m.in. ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski, a wydarzenie objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski.

Spotkanie i dyskusja odbędą się 16 maja 2018 roku o godz. 17.00 w auli Centrum Transferu Wiedzy KUL (408, III piętro), Al. Racławickie 14, Lublin.

Publikacja "Wprowadzenie do Biblii Aramejskiej" jest wstępem do serii Biblia Aramejska – przekładu z języka aramejskiego na polski targumów do Pięcioksięgu (Targumu Neofiti 1, Targumu Pseudo-Jonatana i Targumu Onkelosa), targumów do Proroków oraz targumów do Pism. Ukazuje w przystępny sposób niezwykły świat tekstów targumicznych – najstarszych aramejskich przekładów Biblii hebrajskiej i komentarzy do niej.

PROGRAM

Prowadzący: prof. Sławomir Żurek
Słowa powitania ks. abp. Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego.

W panelu dyskusyjnym wezmą udział:

ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski;
Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski;
dr hab. Małgorzata Nowak-Barcińska, Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej KUL;
ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, Rzecznik Prasowy Konferencji Episkopatu Polski, doktor nauk biblijnych i archeologii oraz nauk orientalnych w zakresie hebraistyki i judaistyki;
ks. prof. Mirosław S. Wróbel, Dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych KUL, dyrektor i redaktor naukowy projektu Biblia Aramejska.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole