Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sporty walki na KUL

Pierwsza w Polsce Sieć Naukowa Prawa Sportowego i konferencja "Sporty walki - filozofia, organizacja, prawo". W czwartek (15.09) w godz. 9.00 -18.00 w sali 408 Centrum Transferu Wiedzy KUL odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa pn. „Sporty walki - filozofia, organizacja, prawo".
Sporty walki na KUL

Na konferencję zaproszeni są wszyscy miłośnicy sportów walki, którzy będą mogli uczestniczyć w interesujących zajeciach podzielonych na dwie części. Pierwsza obejmować będzie wystąpienia pracowników naukowych, w drugiej przewidziano możliwość prezentacji poszczególnych dyscyplin sportowych. Na koniec zaplanowano pokaz sztuk walki. Głównym celem konferencji jest integracja środowiska akademickiego zajmującego się tematyką związaną ze sportami walki w różnych aspektach - filozoficznym, organizacyjnym oraz prawnym. Połączenie wielu dyscyplin nauki podczas jednej konferencji będzie także próbą dostrzeżenia korelacji pomiędzy wielorakimi ujęciami przedstawionej problematyki. Sieć Naukowa Prawa Sportowego (Polska sieć naukowa - Badania naukowe i prace rozwojowe na rzecz upowszechniania prawa sportowego) została powołana wiosną tego roku z inicjatywy i przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II wraz z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytetem Gdańskim. Siedzibą Sieci jest Lublin a pierwszym wspólnym przedsięwzięciem ogólnopolska konferencja naukowa - Sporty Walki – filozofia, organizacja, na którą zapraszamy. W założeniach Sieć to platforma ułatwiająca współpracę, sprzyjająca rozwojowi badań oraz wymianie dobry praktyk pomiędzy zespołami naukowo-badawczymi zajmującymi się prawem sportowym. Prace badawcze obejmujące tą tematykę mają charakter interdyscyplinarny – mieści się tu szeroko rozumiany obszar nauk społecznych, prawnych, socjologii, psychologii, nauki o mediach, o kulturze fizycznej, o zarządzaniu, nauk ekonomicznych, nauk o języku. Uczelnie wchodzące w skład sieci będą prowadziły wspólne badania naukowe, podejmowały inicjatywy wydawnicze, organizowały spotkania naukowe, wymieniały wyniki badań, ubiegały się o fundusze przeznaczone na badania naukowe. Istotnym obszarem działania Sieci będą również badania empiryczne, obejmujące rozpoznawanie i analizowanie zjawisk mających wpływ na treść prawa sportowego oraz funkcjonowanie sportu, jak również ustalanie i proponowanie rozwiązań mających służyć rozwojowi sportu.
Koordynatorem Sieci jest Katolicki Uniwersytet Lubelski, a jej pracami jako dyrektor kieruje ks. prof. Sławomir Fundowicz, Kierownik Katedry Prawa Administracyjnego KUL.
 
              ZAPRASZAMY BARDZO SERDECZNIE!



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkoleAutor komentarza: ZamościaninTreść komentarza: Brawo Wirkowice!!!Data dodania komentarza: 20.05.2025, 22:03Źródło komentarza: Obchody 1000-lecia Korony Polskiej w Wirkowicach