Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 01:41
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Muzyczne Andrzejki w BCK

W ostatnią sobotę listopada, 24 listopada, serdecznie zapraszamy na Muzyczne Andrzejki do BCK.
Muzyczne Andrzejki w BCK

W ten dzień na biłgorajskiej scenie odbędą się dwie premiery- po raz pierwszy usłyszymy utwory z najnowszej płyty Biłgorajskiej Kapeli Podwórkowej „Wygibusy”, po raz pierwszy na scenie BCK zaprezentują się także nowi członkowie biłgorajskiego Big Bandu. Koncert Big Bandu rozpocznie się o godz. 15.00, koncert promujący płytę Kapeli „Wygibusy” rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp na obydwa koncerty wolny!

Już o godz. 15.00 Big Band działający pod kierunkiem Czesława Pachuty wystąpi w nowym składzie, bowiem obok stałych członków bandu, na scenie będą mieli okazję po raz pierwszy zaprezentować się nowi członkowie grupy. Zespół zaprezentuje utwory wokalno- instrumentalne kompozytorów polskich i zagranicznych. Będzie można usłyszeć utwory m.in.: Maryli Rodowicz, Kasi Kowalskiej, Krystyny Prońko, Hanny Banaszak, Ewy Bem, Michaela Bublé, Franka Sinatry, Wenga Boys, Toma Jonesa czy Big Brothers.

O godz. 17.00 odbędzie się premiera najnowszej płyty Biłgorajskiej Kapeli Podwórkowej „Wygibusy”. Płyta, na której znalazło się 11 utworów opracowanych przez Jana Szymaniaka zatytułowana została „Szmoncesy żydowskie”. „Szmoncesy żydowskie”, to utwory oparte na kawałach, dowcipach i anegdotach żydowskich oraz piosenki żydowskie utrzymane w żartobliwym stylu. Część utworów została opracowana do znanych melodii.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A