Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KrisHome BLUE

Dołącz do Klubu Młodego Programisty – trwają zapisy na zajęcia!

Twoje dziecko i Ty macie trochę wolnego czasu w tygodniu? Zapraszamy na bezpłatne warsztaty do zamojskiego Klubu Młodego Programisty. Zapiszcie się już dziś! Kolejne tury zajęć ruszają 16 i 18 marca.
 Dołącz do Klubu Młodego Programisty – trwają zapisy na zajęcia!

Rozwija logiczne myślenie, uczy rozwiązywać skomplikowane problemy, przyda się w przyszłości, to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Co to takiego? Programowanie. Jeśli jeszcze nie spróbowaliście, macie świetną okazję.

W Zamościu uczą programowania

Zamojski Klub Młodego Programisty to jeden z 16, uruchomionych przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK, punktów warsztatowych. Działa od października ubiegłego roku i działać będzie jeszcze przez niemal dwa lata – do października 2020 r. To miejsce inne, niż wszystkie. Po pierwsze – organizowane tam zajęcia są całkowicie bezpłatne. Prowadzą je wykwalifikowani trenerzy. Zajęcia odbywają się w salach wyposażonych w nowoczesne pomoce dydaktyczne: tablety, zestawy robotów, czy maty edukacyjne. Po drugie – jeśli chcesz, możesz towarzyszyć dziecku w trakcie pierwszych kroków z programowaniem.

Na zajęciach nie siedzimy przed komputerem i nie piszemy skomplikowanych kodów. Pokazujemy, że nauka programowania to niebanalny sposób na spędzenie wolnego czasu. Jeden cykl to 10 godzin zajęć. Zajęcia – skierowane do uczniów klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej – odbywają się raz w tygodniu, o tej samej porze.

– Zależy nam, aby rodzice przekonali się, że by nauczyć dziecko programowania nie trzeba kupować drogich komputerów, czy skomplikowanych i kosztownych programów – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Programowanie to na tym etapie przede wszystkim dobra zabawa. Zabawa, która może być pierwszym krokiem do zdobycia zawodu przyszłości. Warto spróbować – zachęca szef Ministerstwa Cyfryzacji.

Cyfrowe zapisy

Jeśli Cię przekonaliśmy i chcesz zapisać dziecko na warsztaty, wejdź na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl Znajdziesz tam formularz, który musisz wypełnić i wysłać drogą elektroniczną. Ważne, by wybrać odpowiedni poziom (tj. przeznaczony dla uczniów klas 1-3 lub dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych). O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń – będą one przyjmowane do wyczerpania miejsc w danym cyklu szkoleniowym. Po przesłaniu danych przez formularz zgłoszeniowy, rodzic na podany przez siebie adres email otrzyma potwierdzenie zgłoszenia, które jest jednocześnie potwierdzeniem zakwalifikowania na warsztaty.

Zajmie Ci to tylko kilka minut. Uwaga! Zapisy odbywają się tylko elektronicznie za pośrednictwem strony www.klubmlodegoprogramisty.pl Nie przyjmujemy zgłoszeń e-mailowych, czy telefonicznych.

Jeśli nie uda Ci się zapisać swojego dziecka na tę turę zajęć, nie martw się, śledź naszą stronę www.klubymlodegoprogramisty.pl i profil FB: https://www.facebook.com/KlubMlodegoProgramistyPl/

Więcej informacji znajdziesz też na www.koduj.gov.pl.

 

Klub Młodego Programisty w Zamościu

Osiedlowy Dom Kultury (Okrąglak)

ul. Wyszyńskiego 28a

22-400 Zamość

 

Zajęcia odbywają się:

W poniedziałki:

Klasy 1-3: 16.30-17.30

W soboty:

Klasy 1-3: 10.00-11.00

Klasy 4-6: 11.00-12.00

Zapraszamy!

**

Otwarcie Klubów to element realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK projektu Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole