Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

nadkom. Tomasz Halinowski

naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu
nadkom. Tomasz Halinowski

Z policyjnych statystyk wynika, że najwięcej zdarzeń w ruchu drogowym ma miejsce w okresie jesienno – zimowym. W dużej mierze przyczyniają się do tego złe warunki pogodowe: szybko zapadający zmrok, intensywne opady deszczu oraz mokre i śliskie nawierzchnie. Aby jazda była bezpieczna warto zachowywać podstawowe zasady ostrożności. Kierowcy powinni być wyczuleni na obecność innych użytkowników ruchu: motocyklistów, rowerzystów i pieszych. 

W dalszym ciągu niechronieni uczestnicy ruchu drogowego nie stosują się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jesienią, kiedy szybciej się ściemnia piesi powinni nosić jasną odzież aby z daleka być widocznym na drodze, natomiast rowerzyści zobowiązani są wyposażyć jednoślad w oświetlenie. Kierowcy powinni być szczególnie czujni w okolicach przejść dla pieszych, bo to właśnie w na nich często dochodzi do wypadków. Wedle obowiązujących przepisów rowerzysta, aby przejść na drugą stronę ulicy zmuszony jest przeprowadzić jednoślad na drugą stronę ulicy. Jaką wysokością mandatu może być ukarany rowerzysta za brak oświetlenia i przejazd na rowerze po przejściu dla pieszych? O tym dowiemy się w "Rozmowie Dnia".

Wciąż duże zagrożenie dla innych użytkowników dróg publicznych stanowią kierowcy, którzy decydują się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu oraz przekraczać dozwoloną prędkość. Według obowiązującej nowelizacji ustawy o Ruchu Drogowym kierowcom, którzy przekroczą prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym grozi nawet utrata prawa jazdy. Jak ten przepis odnosi się do rzeczywistości? Czy w naszym regionie mają miejsce tego tego typu sytuacje? Na te i inne pytania odpowiedzi udzieli nadkom. Tomasz Halinowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole