Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama NATLENOWANI

Gminne Biegi Przełajowe

Przy Zespole Szkół w Żdanowie w piątek (26.04) odbyły się Gminne Biegi Przełajowe z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja pod patronatem Wójta Gminy Zamość.
Gminne Biegi Przełajowe

Baza sportowa szkoły podstawowej z Żdanowie wyposażona jest w Moje boisko orlik 2014, gdzie można uprawiać takie dyscypliny sportowe jak: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, a na zielonych terenach można biegać i miło spędzić czas wolny. Z kompleksu boisk sportowych na co dzień korzysta młodzież szkolna oraz zawodnicy z Gminnego KS Ordynat Żdanów. Biegi przełajowe odbyły się na przyszkolnych terenach zielonych na dystansach: 200, 300, 600 i 800 m. W biegach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Zamość. Wszystkich zgromadzonych uczestników na szkolnym boisku serdecznie powitał Jarosław Kalbarczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość, a otwarcia dokonał przewodniczący Rady Gminy Zamość, Wojciech Suchowicz.  

POSŁUCHAJ

Jakim zainteresowaniem cieszyły się Gminne Biegi Przełajowe?

POSŁUCHAJ

Krzysztof Czerwieniec, specjalista do spraw sportu, turystyki i organizacji imprez Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość, który w dniu zawodów pełnił funkcję sędziego głównego poinformował do kogo adresowane były zawody. Zdradził również dlaczego młodzież tak chętnie uczestniczy w przedsięwzięciach patriotyczno - sportowych oraz dlaczego  Gminne Biegi Przełajowe co roku odbywają się w Żdaniowie.
POSŁUCHAJ

Najlepszym biegaczom za zajęcie miejsc I-III wręczone zostały medale, a zawodnicy którzy zajęli miejsca I– VI otrzymali dyplomy. Miejsca na podium zajęli najlepsi zawodnicy, którzy najszybciej dobiegli do linii mety.

POSŁUCHAJ

Głównymi celami zawodów były:
- uczczenie 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości,
- propagowanie biegania jako najbardziej dostępnej aktywnej formy spędzania czasu wolnego,
- umożliwienie współzawodnictwa sportowego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Zamość.

Organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość.
 
 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A