Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zielony Zakątek

Gminne Biegi Przełajowe

Przy Zespole Szkół w Żdanowie w piątek (26.04) odbyły się Gminne Biegi Przełajowe z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja pod patronatem Wójta Gminy Zamość.
Gminne Biegi Przełajowe

Baza sportowa szkoły podstawowej z Żdanowie wyposażona jest w Moje boisko orlik 2014, gdzie można uprawiać takie dyscypliny sportowe jak: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, a na zielonych terenach można biegać i miło spędzić czas wolny. Z kompleksu boisk sportowych na co dzień korzysta młodzież szkolna oraz zawodnicy z Gminnego KS Ordynat Żdanów. Biegi przełajowe odbyły się na przyszkolnych terenach zielonych na dystansach: 200, 300, 600 i 800 m. W biegach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Zamość. Wszystkich zgromadzonych uczestników na szkolnym boisku serdecznie powitał Jarosław Kalbarczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość, a otwarcia dokonał przewodniczący Rady Gminy Zamość, Wojciech Suchowicz.  

POSŁUCHAJ

Jakim zainteresowaniem cieszyły się Gminne Biegi Przełajowe?

POSŁUCHAJ

Krzysztof Czerwieniec, specjalista do spraw sportu, turystyki i organizacji imprez Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość, który w dniu zawodów pełnił funkcję sędziego głównego poinformował do kogo adresowane były zawody. Zdradził również dlaczego młodzież tak chętnie uczestniczy w przedsięwzięciach patriotyczno - sportowych oraz dlaczego  Gminne Biegi Przełajowe co roku odbywają się w Żdaniowie.
POSŁUCHAJ

Najlepszym biegaczom za zajęcie miejsc I-III wręczone zostały medale, a zawodnicy którzy zajęli miejsca I– VI otrzymali dyplomy. Miejsca na podium zajęli najlepsi zawodnicy, którzy najszybciej dobiegli do linii mety.

POSŁUCHAJ

Głównymi celami zawodów były:
- uczczenie 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości,
- propagowanie biegania jako najbardziej dostępnej aktywnej formy spędzania czasu wolnego,
- umożliwienie współzawodnictwa sportowego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Zamość.

Organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość.
 
 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze