Osuchy. Partyzancka droga krzyżowa

  • 17.06.2019, 12:15
  • Joanna Ferens
Osuchy. Partyzancka droga krzyżowa
W Osuchach w Gminie Łukowa została uroczyście otwarta (16.06) partyzancka droga krzyżowa.

Składa się ona z czternastu dębowych krzyży, na których widnieją wojskowe orzełki, tabliczki przypominające partyzanckie oddziały, które walczyły na tym terenie oraz kopie napisów wykonanych przez Prymasa Wyszyńskiego w celi więziennej.

Droga krzyżowa jest hołdem złożonym poległym za Ojczyznę w 75 rocznicę bitwy pod Osuchami i 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej i prowadzi szlakiem walk partyzanckich– tłumaczyła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej, Wiesława Kubów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do powstania drogi krzyżowej przyczynił się również Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip, który podkreślał, iż pamięć i szacunek poległym za Ojczyznę to obowiązek każdego z nas:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Droga krzyżowa powstała z inicjatywy miejscowej społeczności, Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej oraz Stowarzyszenia Osuchy 1944 przy wsparciu Przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego Michała Mulawy i Starosty Biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa. Jest to również element obchodów 75. rocznicy bitwy pod Osuchami, których centralna część będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę, 23 czerwca. 

Joanna Ferens

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe