45 lat ‘Aleksandrowiaków’

  • 06.08.2019, 08:41
  • Joanna Ferens
45 lat ‘Aleksandrowiaków’
Ludowy Zespół Śpiewaczy ‘Aleksandrowiacy’ z Aleksandrowa obchodzi w tym roku jubileusz 45-lecia swojego istnienia i działalności.

W Aleksandrowiakach miłość do muzyki zaszczepił ówczesny proboszcz Górecka Kościelnego, ks. Błażej Nowosad – wspomina Maria Piechrzała:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwszym kierownikiem zespołu ‘Aleksandrowiacy’ była śp. Gabriela Gorzant, która najpierw stworzyła koło Gospodyń Wiejskich, a w 1974 roku zespół – tłumaczy Janina Bielak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Celem zespołu jest podtrzymywanie tradycji, jednak dla członków stanowi on jeden z najważniejszych elementów codziennego życia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Janina Bielak, w imieniu wszystkich członków zespołu dziękuje wszystkim za okazane wsparcie i pomoc w promowaniu lokalnej kultury:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Członkowie Zespołu wyróżnieni zostali odznakami honorowymi Zasłużony dla Kultury Polskiej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pamiątkowy dyplom z medalem nadał ‘Aleksandrowiakom’ także Wojewoda Lubelski.

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe