Inwestycje województwa lubelskiego 2021

  • 12.01.2021, 15:12
  • Anna Niderla-Kudach
Inwestycje województwa lubelskiego 2021 Pixabay.com
Budżet województwa lubelskiego na 2021 zakłada wiele inwestycji.

Pandemia koronawirusa trzęsie gospodarką światową, europejską, nie omijając polskiej. Za nami trudny rok, a ten który się zaczął pełen jest niepewności. Mimo to budżet województwa lubelskiego na 2021 zakłada wiele inwestycji, a wśród nich główne to inwestycje związane z rozbudową dróg. Mówi Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kluczowe inwestycje drogowe to drogi wojewódzkie nr: 835 (Lublin – Grabownica Starzeńska), 833 (Chodel – Kraśnik), 801 (Warszawa – Puławy), 836 (Bychawa – Kębłów), 812 (Biała Podlaska – Krasnystaw), 830 (Lublin – Bochotnica), 820 (Sosnowica – Łęczna). Łącznie będzie to ok. 120 km dróg i 5 mostów.

Drugi kluczowy projekt to zakup kolejowych pojazdów szynowych do realizacji przewozów regionalnych. Chcemy ponownie przekonać Polaków do podróżowania koleją – podkreślił Michał Mulawa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co ważne dla Zamojszczyzny, w planach jest także wzmocnienie funkcji uzdrowiskowych regionu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Województwo planuje też przeznaczenie środków na: jednostki oświatowe, instytucje, wspieranie przedsiębiorczości, rolnictwo i administrację publiczną. Samorząd zapowiada też przekazanie ok. 85 mln zł do regionalnych przewozów kolejowych i przeznaczenie ponad 19 mln zł na objęcie akcji Portu Lotniczego Lublin, którego jest jednym z głównych udziałowców. Władze województwa podkreślają, że budżet na rok 2021 jest proinwestycyjny, ale deficytowy (przekroczony zostanie o 22 mln zł). Na współfinansowanie zadań inwestycyjnych zaplanowano zaciągnięcie kredytu na kwotę 61,5 mln zł.

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe