
To właśnie dzięki wysiłkowi fizycznemu jak: marsz z kijami nordic walking, bieg, jazda na rowerze, czy pływanie nasze serce jest zdrowsze, a my sami czujemy się lepiej. Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasze zdrowie ponieważ krew jest aktywnie przepompowywana do serca, co zwiększa sprawność skurczową i rozkurczową serca jako pompy. Dzięki temu dochodzi do zmniejszenia napięcia i poprawy przepływu w naczyniach krwionośnych, co reguluje ciśnienie tętnicze. Serce lubi wysiłek dynamiczny, a my dbając o własne zdrowie możemy pomóc także innym biorąc udział w wirtualnym biegu, który zaplanowano w dn.13-14 lutego na dystansach: 700, 7000 i 70000 metrów. Organizatorem biegu jest Fundacja Mamy Serce, która zajmuje się pomocą tym, którzy każdego dnia walczą o odzyskanie spokojnego zdrowego rytmu serca.

Jaki jest główny cel biegu?

Bieg adresowany jest do wszystkich.

Dystanse biegowe nie są przypadkowe.

Krystyna Kornacka dodała, że dystanse można pokonać indywidualnie, z rodziną lub zespołowo.

Zapisy można zgłaszać elektronicznie do 10 lutego , a przebyty dystans można przebiec za pomocą dowolnej aplikacji. Wyniki pokonanego dystansu należy przesłać za pomocą zdjęcia.

Bieg zaplanowano w dn.13-14 lutego na wybranym przez siebie dystansie, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.

14 luty to Światowy Dzień Wiedzy o Wadach Serca. Poprzez bieg i inne aktywności fizyczne propagujmy, więc zdrowy styl życia.
Szczegóły na temat biegu [kliknij]