Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KrisHome BLUE

Ferie w aleksandrowskiej bibliotece online

Niedawno minęły ferie zimowe. Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie na ten okres przygotowała tradycyjnie akcję „Ferie w bibliotece”. W tym roku biblioteka zaproponowała swoim czytelnikom różne propozycje dostępne w formie online w  mediach społecznościowych i na stronie www.ealeksandrow.pl.
Ferie w aleksandrowskiej bibliotece online

W pierwszym tygodniu zimowego wypoczynku aleksandrowska biblioteka zaproponowała odbiorcom swoich mediów społecznościowych konkurs online „Jaką bajkę czyta MIŚ”. Nagrodą główną była pizza dostarczona do domu. Uczestnicy rozwiązując pięć kolejnych zadań podawali tytuł baśni, jej autora oraz wymieniali przedmiot jaki kojarzył się z nią. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Tylko na fanpage ’u wszystkie zadania miały 2800 odbiorców, a aktywności 397, natomiast na Instagramie 233 polubienia. Rywalizacja była zacięta, efektem czego zamiast jednej nagrody głównej zostało przyznanych dwie. Pizza powędrowała do Agnieszki i Moniki oraz kilka osób otrzymało dodatkowe nagrody.  

Wirtualni uczestnicy mogli posłuchać także od 5 stycznia 2021 r. głośnego czytania online wiersza pt. „Bałwanek” Agaty Dziechciarczyk.  Następnie biblioteka zaprosiła dzieci w wieku 3- 9 lat do udziału w konkursie plastycznym „Mój Zimowy Baławnek”. Na konkurs wpłynęło ponad 80 prac.  Dzieci wykonały obrazki różnymi technikami. Zostały wykorzystane:  kredki, farby, ryż, waciki, pasta do zębów i wiele innych materiałów.   W kategorii przedszkolaki wszyscy uczestnicy otrzymali  równorzędne nagrody.  Natomiast w kat. klasy I-III szkoły podstawowej nagrody główne otrzymali: Piotr Głazowski, Roksana Bździuch i Zuzanna Kusiak. W przeprowadzenie konkursu wspaniale zaangażowała się dyrektor przedszkola Marzena Krajewska i wychowawczynie grup przedszkolnych: Paulina Bździuch, Agnieszka Szymańska, Barbara Dudko, Karolina Lewczyk, Marta Różańska, Katarzyna Tracz, Agata Rogozińska.  Wszystkie prace można oglądać na wystawie tradycyjnej w bibliotece z zachowaniem rygoru sanitarnego oraz w wersji wirtualnej na bibliotecznym fanpage’u i stronie www.ealeksandrow.pl.  Oglądający mogą podziwiać niezwykłe zimowe bałwanki- na pierwszy rzut oka podobne do siebie, ale jak spojrzymy uważniej to każdy inny, bo stworzony przez wyobraźnię małego autora.  Potwierdzali to czytelnicy, którzy  najczęściej zaczynali oglądanie od słów „Ile bałwanków, ale każdy inny.”

Kolejną propozycją był cykl trzech warsztatów online zatytułowanych „Biała kartka papieru a potem…”.  Internauci bawiąc się z nami mogli ze zwykłej kartki wykonać swoją niezwykłą lunetę, śnieżynkę i motyla. Były to bardzo proste propozycje do wspólnej rodzinnej zabawy.  Najczęściej aby fajnie spędzić czas nie trzeba nam drogich gadżetów, wystarczy wspólna zabawa  i trochę kreatywności. Na zakończenie ferii biblioteka zaprosiła do wirtualnej „Zimowej zabawy”. Wystarczyło  wymieniać ośmiu  bohaterów literackich, których imiona zaczynały się na jedną z liter w wyrazie ZIMA oraz  podać tytuły książek, z których oni pochodzą. Najszybciej udzieliły poprawnych odpowiedzi i otrzymały nagrody Natalia i Monika Szeptuch.

Na Instagramie również w ramach cyklu „Ferie z książką” pojawiały się fotografie prezentujące książki. Propozycje literackie spodobały się, bo zyskały po kilkadziesiąt polubień, a także kilka książek zostało wypożyczonych.

Brakowało w tym roku tradycyjnych zimowych spotkań  z dziećmi w bibliotece, ale cieszy fakt, że nasze działania w Internecie cieszyły się dużym zainteresowaniem a czytelnicy spędzali wolny czas także z książką.

/Inf. nadesłana/

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole