Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

W Gminie Cieszanów powstały nowe szlaki turystyczne

W Gminie Cieszanów powstały nowe szlaki turystyczne i kulturowe, które zwyciężyły w konkursie „Cieszanów – Cztery Pory Roku”. Teraz turyści maja oznaczone miejsca, które warto odwiedzić: wiosną, latem, jesienią oraz zimą.
W Gminie Cieszanów powstały nowe szlaki turystyczne

Autor: www.roztoczewita.pl

Pomysłodawcami zaproponowanych tras turystycznych byli nie specjaliści od tworzenia szlaków, a miłośnicy Roztocza, których zdaniem te miejsca ukazują walory przyrodnicze.

POSŁUCHAJ

Szlaki gminy Cieszanów ukazują piękno przyrody, jaki mona dostrzec o poszczególnych porach roku.
POSŁUCHAJ


Wiosną możemy wybrać się na szlak akwenów wodnych, który zaproponowała zwyciężczyni konkursu Joanna Kołodziej. Ukazuje on piękno dziko żyjących ptaków, a tym samym z oddali możemy usłyszeć ich śpiew.

POSŁUCHAJ


Latem możemy wybrać się na szlak mistrza olimpijskiego w chodzie sportowym Roberta Korzeniowskiego, który wiedzie między innymi przez takie miejscowości jak: Niemstów, Gorajec i Cieszanów. Sama idea spodobała się czterokrotnemu mistrzowi olimpijskiemu, który aktywnie włączył się w przygotowanie trasy. Dla Roberta Korzeniowskiego gmina Cieszanów jest miejscem, gdzie spędził dzieciństwo, a wiec z radością lubi tu powracać.

POSŁUCHAJ


4 lipca w Cieszanowie odbędą się dwa wielkie lekkoatletyczne wydarzenia. W Cieszanowskiej „Dysze” imienia Wojtka Pałczyńskiego weźmie udział 150 zawodników, w tym biegacze oraz sympatycy marszu z kijami nornic walking i chodu sportowego. Natomiast na stadionie w wydarzeniu ph. Robert Korzeniowski Cup, lekkoatleci z całej Polski wezmą udział w przeróżnych konkurencjach. Marcin Piotrowski dodał, że ze względu na wspomnienia i przywiązanie do Cieszanowa, Robert Korzeniowski stara się organizować tutaj obozy sportowe dla młodych sportowców.
POSŁUCHAJ

Sportowy szlak „Śladami Roberta Korzeniowskiego” zaproponowała Karolina Kornaś.
POSŁUCHAJ

Jesienią w Cieszanowie możemy zobaczyć trasy leśne, gdzie łatwo napotkać na grzyby. Twórcą tego szlaku jest Michał Machała.
POSŁUCHAJ

Zimą warto wybrać się do poznania pozostałości dawnych PGR-ów, które prezentują dawne życie mieszkańców. Pomysłodawcą szlaku jest Jakub Machał.

POSŁUCHAJ

Trasy są ciekawe i oznaczone, by wszyscy zainteresowani mogli do nich trafić. Marcin Piotrowski dodał, że 26 maja w Cieszanowie odbędzie się uroczysta gala, podczas której nagrodzeni zostaną zwycięzcy konkursu pn „Cieszanów – Cztery Pory Roku”.
POSŁUCHAJ

Zdaniem Marcina Piotrowskiego warto zobaczyć film, w którym Robert Korzeniowski zachęca turystów do odwiedzenia Roztocza.
POSŁUCHAJ

Jakie piękne miejsca warto zwiedzić na terenie gminy Cieszanów? Okazuje się, że ciekawe miejsca można zobaczyć oczami wyobraźni.
POSŁUCHAJ

Gminę Cieszanów zwiedzają nie tylko okoliczni turyści, ale także osoby z daleko oddalonych zakątków Polski.
POSŁUCHAJ

Cieszanów słynie nie tylko z malowniczych pięknych terenów przyrodniczych, ale także z muzyki. Tu co roku odbywa się rockowy festiwal, na który przyjeżdżają fani muzyki z Polski i zza granicy.
POSŁUCHAJ

W dn. 8-10 lipca w Gorajcu co roku odbywa się festiwal „Folkowisko”.
POSŁUCHAJ

Gorajec słynie z jednej z najstarszych drewnianych cerkwi.

POSŁUCHAJ

Przy cerkwi w Gorajcu wszystkie osoby mogą skorzystać w wirtualnych przewodników.
POSŁUCHAJ

Z audio przewodnika mogą skorzystać zarówno najmłodsi, a także osoby niedowidzące i niewidome.
POSŁUCHAJ

Zdaniem Marcina Piotrowskiego Cieszanów to miasto trzech kultur.

POSŁUCHAJ

W Cieszanowie znajdują się także powojenne schrony, które prowadzą od Przemyśla aż do Suwałk.

POSŁUCHAJ

Wszystkie cztery szlaki ph. „Cieszanów – Cztery Pory Roku” to nie tylko trasy, ale również filmy, przewodniki i tablice informacyjne. Oficjalne otwarcie szlaków odbędzie się podczas uroczystej gali już 26 maj w Cieszanowie.



 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole