Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

UPZ Akademickim Mistrzem Polski!

Po blisko czterogodzinnym meczu studenci Uczelni Państwowej w Zamościu wywalczyli złoty medal i tytuł Akademickich Mistrzów Polski w tenisie stołowym. W finale, który odbył się w dn. 13-15.06 w Rzeszowie pokonali Politechnikę Gdańsk 3:2.
UPZ Akademickim Mistrzem Polski!

Od kilku lat Uczelnia Państwowa w Zamościu nie opuszcza strefy medalowej AMP. W 2018 r. Uczelnia zdobyła srebrny medal, w 2019 r. – złoty i w 2020 r. ponownie srebrny. W tym roku studenci UPZ ponownie sięgnęli po medal - po raz kolejny po najcenniejszy, złoty. Turniej finałowy był bardzo mocno obsadzony. W reprezentacjach uczelni znaleźli się bowiem m.in. zawodnicy występujący w zespołach Superligi.

Przez fazę grupową drużyna prowadzona przez trenera Piotra Kostrubca przeszła sprawnie pokonując bilansem 3:0 kolejno: Politechnikę Warszawską, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie i Uniwersytet Wrocławski. W ćwierćfinale studenci UPZ trafili na bardzo silny zespół Uniwersytetu Zielonogórskiego. Po długim i emocjonującym meczu UPZ wygrała 3:2. W półfinale zawodnicy trenera Piotra Kostrubca trafili na gospodarzy turnieju – Politechnikę Rzeszowską. Mecz wygrali 3:1, jednak każdy singlowy pojedynek wymagał maksimum wysiłku, ponieważ rywale zawiesili poprzeczkę niezwykle wysoko. W finale studenci Uczelni Państwowej w Zamościu zmierzyli się z reprezentacją Politechniki Gdańskiej. Komentatorzy byli zgodni, że mecz finałowy poziomem niczym nie ustępował spotkaniom Superligi, a zawodnicy obu drużyn zaprezentowali dojrzałą grę i najwyższą klasę umiejętności. Całe spotkanie trwało blisko cztery godziny.

W pierwszym pojedynku finałowego spotkania Jakub Folwarski po długiej i emocjonującej partii uległ Sławomirowi Doszowi 2:3. W kolejnym pojedynku Konrad Kulpa pokonał pewnie 3:0 Adama Dosza i doprowadził do remisu. W trzecim pojedynku Łukasz Jarocki pomimo tego, że przegrywał 0:2 zdołał doprowadzić do remisu i w piątym secie niewiele zabrakło mu do zwycięstwa. Szczęście uśmiechnęło się jednak do Łukasza Kapronia z Politechniki Gdańskiej. W czwartej partii meczu zmierzyli się Jakub Folwarski z UPZ i Adam Dosz z PG. Zawodnik UPZ wygrał na przewagi pierwszy set, a w dwóch kolejnych zdominował rywala i wygrał 3:0 doprowadzając w całym meczu do remisu 2:2. Tym samym decydujący o wyniku spotkania okazał się pojedynek Konrada Kulpy z Uczelni Państwowej w Zamościu i Sławomira Dosza z Politechniki Gdańskiej. W trwającym pięć setów starciu dwóch leworęcznych tenisistów lepszy okazał się student UPZ wygrywając 3:2 i rozstrzygając mecz na wagę złotego medalu.

- Mecz finałowy z Politechniką Gdańska na długo zapadnie w naszej pamięci. Poziom, emocje i dramaturgia na najwyższym poziomie. Wyszliśmy obronną ręka z bardzo trudnej sytuacji. Konrad Kulpa przegrywał 0:2 i 3:7 a mimo to potrafił odwrócić losy spotkania zwyciężając 3:2. Wielki szacunek i uznanie dla chłopaków. Przyczynili się ponownie do wielu wzruszających chwil zdobywając kolejne Mistrzostwo Polski – powiedział po dekoracji Piotr Kostrubiec, trener reprezentacji Uczelni Państwowej w Zamościu.

W finałach AMP 2021 reprezentacja UPZ wystąpiła w składzie: Konrad Kulpa, Jakub Folwarski, Łukasz Jarocki, Arkadiusz Żuk. Trener Piotr Kostrubiec.

Klasyfikacja generalna:
1. Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowicza w Zamościu
2. Politechnika Gdańska
3. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
4. Politechnika Rzeszowska
5. Uniwersytet Zielonogórski
6. Uniwersytet Wrocławski
7. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
8. Politechnika Śląska w Gliwicach
9. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
10. Uniwersytet Rzeszowski
11. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
12. Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
13-15. Politechnika Warszawska, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole