Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Tour de Pologne. Uwaga na utrudnienia w Zamościu

W najbliższym czasie bo w dn. 9-10.08 na trasach naszego regionu wystąpią duże utrudnienia w związku z organizacją Tour de Pologne w Zamościu.
Tour de Pologne. Uwaga na utrudnienia w Zamościu

Trasa tegorocznego wyścigu przebiega przez południowo-wschodnie regiony Polski i obejmuje ponad 1100 kilometrów.
78. edycja wyścigu obejmuje 7 etapów:
I Lublin – Chełm;
II Zamość – Przemyśl;
III Sanok – Rzeszów;
IV Tarnów – Bukovina Resort; Chochołów,
V Czarny Dunajec – Bielsko-Biała;
VI Katowice – Katowice
VII Zabrze – Kraków.

 

9 i 10 sierpnia mieszkańcy Zamościa i goście odwiedzający nasze miasto powinni liczyć się z utrudnieniami w ruchu w związku z organizacją startu 2. etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.  Już w poniedziałek (9.08) wieczorem w Zamościu kierowcy mogą spodziewać się pierwszych utrudnień. Prosimy o nieparkowanie aut na Rynku Solnym, a także na parkingu przy PZU ponieważ w poniedziałek o godz. 20.00 oba place zostaną zamknięte dla ruchu.

Drugiego dnia, we wtorek (10 sierpnia) o godz. 6:00 rozpoczną się prace montażowe miasteczka startowego, a także prowadzone będą prace związane z wygrodzeniem terenu. Zamknięte zostaną ulice: Solna, ul. Moranda i ul. Kościuszki dlatego do kierowców aut osobowych oraz meleksów prosimy o nie parkowanie w tych miejscach.  Także płyta Rynku Wielkiego będzie wyłączona z ruchu.  Właścicieli lokali gastronomicznych i hoteli prosimy o zabezpieczenie dostaw towarów z odpowiednim wyprzedzeniem. We wtorek w godzinach 06:00-15:00 ruch pieszy i samochodowy dla mieszkańców, przedsiębiorców i turystów w obrębie zespołu staromiejskiego będzie znacznie utrudniony. Od godz. 12:20 kolarze będą przemieszczać się na rowerach z parkingu przy PZU (tam zlokalizowano bazę autobusową wyścigu) na miejsce startu. Przejadą oni chodnikiem przy ul. Partyzantów, przez Bramę Lwowską, a następnie na wysokości Nadszańca skierują się w ulicę Grodzką w kierunku Rynku Wielkiego. Bardzo prosimy o ułatwienie przejazdu kolarzy i o stosowanie się do uwag służb porządkowych.  Kolumna wyścigowa ustawi się o godz. 12:30 w ciągu ulic: Solna (od strony Placu Stefanidesa), Rynek Wielki, Moranda i Kościuszki.  O godz. 13:10 nastąpi całkowite zamknięcie ulic: Okopowej, Żdanowskiej, Św. Piątka, Młyńskiej i Krasnobrodzkiej. Prosimy o uwzględnienie tych działań przy planowaniu tras pojazdów komunikacji miejskiej oraz taksówek. O godz. 13:50 nastąpi start honorowy, a po przejechaniu ostatniego auta kolumny wyścigowej odblokowane będą ulice: Okopowa, Żdanowska, Św. Piątka, Młyńska i Krasnobrodzka. Niedługo później zostaną odblokowane trakty na terenie zespołu staromiejskiego. Najdłużej utrudnienia potrwają przy pracach demontażowych miasteczka startowego na płycie Rynku Wielkiego. Szacowany termin zakończenia działań to godz. 17:00.


Program:

Poniedziałek - 9 sierpnia

godz. 20:00 –zamknięcie parkingów na Rynku Solnym i parkingu przy PZU

Wtorek 10 sierpnia

godz. 06:00 – początek prac montażowych miasteczka startowego, całkowite wyłączenie ruchu w obrębie Rynku Wielkiego: ul. Solna, Rynek Solny, ul. Moranda, ul. Kościuszki

godz. 12:20 – przyjazd ekip na parking przy ul. Partyzantów (tzw. parking przy PZU).

godz. 12:30 – zbiórka zawodników na Rynku Wielkim, przewidziane utrudnienia w przemieszczaniu się przechodniów na odcinku od parkingu przy PZU, przez ul. Grodzką do Rynku Wielkiego w związku z przejazdem kolarzy na miejsce startu.

godz. 13:10 – całkowite wyłączenie z ruchu ulic: Okopowa, Żdanowska, Św. Piątka, Młyńska, Krasnobrodzka.

godz. 13:45 – start pojazdów jadących przed kolumną wyścigu

godz. 13:50 – start honorowy z Rynku Wielkiego

ok. godz. 14:15 – przywrócenie ruchu na ulicach: Okopowa, Żdanowska, Św. Piątka, Młyńska, Krasnobrodzka (po przejeździe całej kolumny wyścigu).

ok. godz. 14:30 – przywrócenie ruchu na ul. Solnej, ul. Moranda, ul. Kościuszki.

godz.17:00 – zakończenie prac demontażowych miasteczka startowego

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkoleAutor komentarza: ZamościaninTreść komentarza: Brawo Wirkowice!!!Data dodania komentarza: 20.05.2025, 22:03Źródło komentarza: Obchody 1000-lecia Korony Polskiej w Wirkowicach