Tour de Pologne. Uwaga na utrudnienia w Zamościu

  • 06.08.2021, 13:43 (aktualizacja 06.08.2021, 13:53)
  • Małgorzata Kryk
Tour de Pologne. Uwaga na utrudnienia w Zamościu
W najbliższym czasie bo w dn. 9-10.08 na trasach naszego regionu wystąpią duże utrudnienia w związku z organizacją Tour de Pologne w Zamościu.

Trasa tegorocznego wyścigu przebiega przez południowo-wschodnie regiony Polski i obejmuje ponad 1100 kilometrów.
78. edycja wyścigu obejmuje 7 etapów:
I Lublin – Chełm;
II Zamość – Przemyśl;
III Sanok – Rzeszów;
IV Tarnów – Bukovina Resort; Chochołów,
V Czarny Dunajec – Bielsko-Biała;
VI Katowice – Katowice
VII Zabrze – Kraków.

 

9 i 10 sierpnia mieszkańcy Zamościa i goście odwiedzający nasze miasto powinni liczyć się z utrudnieniami w ruchu w związku z organizacją startu 2. etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.  Już w poniedziałek (9.08) wieczorem w Zamościu kierowcy mogą spodziewać się pierwszych utrudnień. Prosimy o nieparkowanie aut na Rynku Solnym, a także na parkingu przy PZU ponieważ w poniedziałek o godz. 20.00 oba place zostaną zamknięte dla ruchu.

Drugiego dnia, we wtorek (10 sierpnia) o godz. 6:00 rozpoczną się prace montażowe miasteczka startowego, a także prowadzone będą prace związane z wygrodzeniem terenu. Zamknięte zostaną ulice: Solna, ul. Moranda i ul. Kościuszki dlatego do kierowców aut osobowych oraz meleksów prosimy o nie parkowanie w tych miejscach.  Także płyta Rynku Wielkiego będzie wyłączona z ruchu.  Właścicieli lokali gastronomicznych i hoteli prosimy o zabezpieczenie dostaw towarów z odpowiednim wyprzedzeniem. We wtorek w godzinach 06:00-15:00 ruch pieszy i samochodowy dla mieszkańców, przedsiębiorców i turystów w obrębie zespołu staromiejskiego będzie znacznie utrudniony. Od godz. 12:20 kolarze będą przemieszczać się na rowerach z parkingu przy PZU (tam zlokalizowano bazę autobusową wyścigu) na miejsce startu. Przejadą oni chodnikiem przy ul. Partyzantów, przez Bramę Lwowską, a następnie na wysokości Nadszańca skierują się w ulicę Grodzką w kierunku Rynku Wielkiego. Bardzo prosimy o ułatwienie przejazdu kolarzy i o stosowanie się do uwag służb porządkowych.  Kolumna wyścigowa ustawi się o godz. 12:30 w ciągu ulic: Solna (od strony Placu Stefanidesa), Rynek Wielki, Moranda i Kościuszki.  O godz. 13:10 nastąpi całkowite zamknięcie ulic: Okopowej, Żdanowskiej, Św. Piątka, Młyńskiej i Krasnobrodzkiej. Prosimy o uwzględnienie tych działań przy planowaniu tras pojazdów komunikacji miejskiej oraz taksówek. O godz. 13:50 nastąpi start honorowy, a po przejechaniu ostatniego auta kolumny wyścigowej odblokowane będą ulice: Okopowa, Żdanowska, Św. Piątka, Młyńska i Krasnobrodzka. Niedługo później zostaną odblokowane trakty na terenie zespołu staromiejskiego. Najdłużej utrudnienia potrwają przy pracach demontażowych miasteczka startowego na płycie Rynku Wielkiego. Szacowany termin zakończenia działań to godz. 17:00.


Program:

Poniedziałek - 9 sierpnia

godz. 20:00 –zamknięcie parkingów na Rynku Solnym i parkingu przy PZU

Wtorek 10 sierpnia

godz. 06:00 – początek prac montażowych miasteczka startowego, całkowite wyłączenie ruchu w obrębie Rynku Wielkiego: ul. Solna, Rynek Solny, ul. Moranda, ul. Kościuszki

godz. 12:20 – przyjazd ekip na parking przy ul. Partyzantów (tzw. parking przy PZU).

godz. 12:30 – zbiórka zawodników na Rynku Wielkim, przewidziane utrudnienia w przemieszczaniu się przechodniów na odcinku od parkingu przy PZU, przez ul. Grodzką do Rynku Wielkiego w związku z przejazdem kolarzy na miejsce startu.

godz. 13:10 – całkowite wyłączenie z ruchu ulic: Okopowa, Żdanowska, Św. Piątka, Młyńska, Krasnobrodzka.

godz. 13:45 – start pojazdów jadących przed kolumną wyścigu

godz. 13:50 – start honorowy z Rynku Wielkiego

ok. godz. 14:15 – przywrócenie ruchu na ulicach: Okopowa, Żdanowska, Św. Piątka, Młyńska, Krasnobrodzka (po przejeździe całej kolumny wyścigu).

ok. godz. 14:30 – przywrócenie ruchu na ul. Solnej, ul. Moranda, ul. Kościuszki.

godz.17:00 – zakończenie prac demontażowych miasteczka startowego

 
Małgorzata Kryk

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe