Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Solina. Będą rzeźbić...

Wójt Gmina Solina, Dyrektor Hotelu White Sails Solina i Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne zapraszają na warsztaty plenerowe, który odbędą się w dniach 1 do 3 października przy Hotelu White Sails Solina.
  • Źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie
Solina. Będą rzeźbić...

W ciągu trzech dni, w godzinach od 10 do 15, można będzie obejrzeć proces powstawania prac przez artystów, którzy za pomocą dłuta, siekiery, piły i innych narzędzi tworzyć będą rzeźby pod wspólnym hasłem „Dziedzictwo przyrody i kultury utrwalone w rzeźbie”.

Wśród uczestników wystąpią tacy artyści jak: Piotr Woroniec /Bukowsko/, Marcin Myśliwiec /Mielec/, Radosław Kapcia /Sanok/, Robert Onacko /Zagórz/. Swoje wyzwanie z kłodą lipową podejmie również Maciej Szpiech, nadleśniczy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, którego pasją jest również praca w drewnie.

Podczas pleneru każdy z nich wykona co najmniej jedną rzeźbę w drewnie lipowym nawiązującą do tematu warsztatów. Powstałe prace nadleśnictwo będzie eksponować w swoich obiektach turystycznych m.in. w wiacie na Holicy.

Areną wydarzenia rozpoczynającego się w piątek 1 października o godz. 10.00, będzie parking przy Hotelu White Sails Solina, natomiast uroczyste zakończenie nastąpi w niedzielę 3 października około 14.00.

Oprócz podziwiania pracy artystów, w pierwszym dniu imprezy plenerowej, tj. w piątek (1.10.), będzie można stać się szczęśliwym właścicielem sadzonek drzew leśnych, które będą ofiarowane bezpłatnie w ramach corocznej akcja #sadziMy realizowanej z inicjatywy Prezydenta  Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy w Lasach Państwowych.

W dniu 2 października br. (sobota), odbędzie się mini rajd pieszy, połączonym z oficjalnym otwarciem ścieżki edukacyjnej ,,Na skrzydłach historii”, zrealizowanej w ramach projektu przez Stowarzyszenie USTYAN z Ustjanowej. Start rajdu nastąpi z dolnego parkingu na Żukowie o godz. 16:00.

Ścieżkę będzie tworzyć ciąg 10 tablic, opisujących historię rozwoju lotnictwa szybowcowego w okresie międzywojennym. Na mecie rajdu na Holicy, odbędzie się również uroczyste nadaniu nazwy wiacie, wyłonionej w ramach konkursu organizowanego w 2019 r.

Ponieważ na zakończenie rajdu nadleśnictwo planuje poczęstunek dla jego uczestników, prosimy (najpóźniej do 30.09), do godz.12:00 o zgłaszania telefoniczne po nr 693 600 192 lub na e-mail: [email protected] informacji o liczbie osób deklarujących udział w rajdzie.

W ostaniem dniu warsztatów tj. w niedzielę (3.10), można będzie posmakować wyrobów z dziczyzny i runa leśnego marki „Dobre z lasu”, zajrzeć na stoisko edukacyjne nadleśnictwa Ustrzyki Dolne i stoisko Centrum Informacji Turystycznej w Polańczyku oraz wysłuchać muzyki myśliwskiej w wykonaniu Olafa Jóźwika, członka Zespołu „Echo Karpat” działającego przy RDLP w Krośnie.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole