Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

„Zimowe Roztocze” 2022 za nami

W sobotę (8.01) w Szczebrzeszynie odbyła się kolejna edycja biegu z cyklu „Tour De Zbój" ph. „Zimowe Roztocze”.
 „Zimowe Roztocze” 2022 za nami

Jak zawsze dopisały atmosfera i piękna jak na zimową porę roku pogoda. Wszyscy zawodnicy spotkali się w najbardziej wąwozowym terenie w Polsce z metą w Szczebrzeszynie. Trasa była trudna, a niekiedy ekstremalna, bo wymagała od zawodników przełamania bariery lęku wysokości i pokonania licznych stromych zbiegów i wzniesień. Głównie trasa poprowadziła przez wąwozy i leśne dukty, które pokryte były lodem, śniegiem i błotem. Ilu zawodników wystartowało w biegu i jak wyglądało przygotowanie trasy pod względem organizacyjnym?


POSŁUCHAJ


Co zdaniem organizatora było największym wyzwaniem dla zawodników na trasie?

POSŁUCHAJ

Biegi ultra to zawody długodystansowe. W tym roku dla zawodników przygotowano cztery dystanse na: 9, 18 i 28 kilometrów oraz dystans ultra, który polegał na pokonaniu pętli wielokrotnie w określonym czasie. Na dystansie dziewięciu kilometrów udział wzięła zawodniczka z Sitańca, która uczestniczyła już w dwóch poprzednich letnich edycjach cyklu "Tour De Zbój" w Krasnobrodzie i Zwierzyńcu.

POSŁUCHAJ

Co na wąwozowej trasie było dla zawodniczki najtrudniejsze?


POSŁUCHAJ


Letnia i zimowa edycja „UltraRoztocza” i „Zimowego Roztocza", które odbywają się na naszych terenach to dwa różne biegi, różniące się przede wszystkim zmiennymi warunkami pogodowymi i ukształtowaniem terenu. Katarzyna Kulik udzieliła wskazówek jak biegacze powinni przegotować się do tego typu biegów.

POSŁUCHAJ


Pierwszy na linię mety na dystansie 20 kilometrów dobiegł 28 -letni zawodnik z Chełma.
POSŁUCHAJ


Tomasz Lipiński zdradził do jakiego kolejnego biegu obecnie się przygotowuje.

POSŁUCHAJ

Zawodnik przyznał, że biegi ultra przyjdą z czasem.
POSŁUCHAJ


Zwycięzcą na dystansie 30 kilometrów okazał się biegacz, któremu tereny Roztocza nie są obce.
POSŁUCHAJ


"Zimowe Roztocze” zostało zorganizowane w najbardziej wąwozowym terenie w Polsce, co potwierdził zawodnik.

POSŁUCHAJ

Trasa biegu była trudna ze względu na leżące na drodze gałęzie i ukryte pod liśćmi kamienie. Rober Wróblewski udzielił rad jak biegacze powinni przygotować się do tego typu zawodów.
POSŁUCHAJ


Michał Gąsiorski dodał, że kolejnym biegiem z cyklu "Tour De Zbój" będzie znany wszystkim sympatykom biegów górskich „Zimowy Janosik”.

POSŁUCHAJ

Michał Gąsiorski dodał, że kolejnym biegiem organizowanym na naszym malowniczym Roztoczu będzie letnie „UltraRoztocze”, które zaplanowano w dn. 13-15 maja w Józefowie.

POSŁUCHAJ

Jak zawsze na trasie zawodnicy mogą liczyć na napoje regeneracyjne, słodkości i ciepłe posiłki, a na mecie na gorącą herbatę i pyszną grochówkę. Jednak największą radością dla każdego zawodnika był okazały medal, zwieńczający przygotowania do biegu.

Wyniki kliknij

Zapisy na „Zimowy Janosik”, 21-22 stycznika kliknij

Zapisy na letnie „UltraRoztocze”. 13-15 maja kliknij





 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkoleAutor komentarza: ZamościaninTreść komentarza: Brawo Wirkowice!!!Data dodania komentarza: 20.05.2025, 22:03Źródło komentarza: Obchody 1000-lecia Korony Polskiej w Wirkowicach