Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Strzelce i Zakład Karny w Hrubieszowie będą współpracować

  • 13.02.2022, 16:14
  • Joanna Mazurek
Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Strzelce i Zakład Karny w Hrubieszowie będą…
Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Strzelce i Zakład Karny w Hrubieszowie będą ze sobą współpracować. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane dzisiaj (13.02) w siedzibie Nadleśnictwa Strzelce.

Głównym celem porozumienia jest współpraca w zakresie zwiększenia efektywności oddziaływań resocjalizacyjnych i procesu readaptacji społecznej skazanych poprzez propagowanie działalności ekologicznej, edukacyjnej, kulturalno-oświatowej oraz wspieranie inicjatyw mających na celu kształtowanie wśród osadzonych społecznie pożądanych postaw.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Praca służy resocjalizacji, więc podpisane porozumienie może przynieść wymierne efekty.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obecny podczas wydarzenia Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości dr Marcin Romanowski również podkreślał dużą rangę pracy w procesie resocjalizacji osadzonych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podpisane porozumienie cieszy Starostę Hrubieszowskiego.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodajmy, że zawarcie porozumienia z Nadleśnictwem Strzelce było następstwem podpisanego przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Jacka Kitlińskiego i p.o. Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Józefa Kubicę dokumentu o współpracy w zakresie zatrudniania więźniów i prowadzenia oddziaływań w zakresie readaptacji społecznej skazanych.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe