Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Biłgoraj. Barwne miraże

W galerii Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się (20.05) wernisaż wystawy zbiorowej członków Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama”. Było to spotkanie z malarstwem, grafiką i fotografią zatytułowane "Barwne miraże”.
Biłgoraj. Barwne miraże

Bardzo chętnie promujemy wszystkich artystów, którzy chcą u nas zaprezentować swoje prace – tłumaczył dyrektor BCK, Stanisław Kowalczyk:

POSŁUCHAJ

Znaczenie tytułu wystawy wyjaśniał jeden z twórców, Krzysztof Zuzański:

POSŁUCHAJ

Prezentowane na wystawie prace są bardzo różnorodne zarówno pod względem tematyki, jak i techniki wykonania – podkreślała prezes Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama”, Maria Zuzańska:

POSŁUCHAJ

Maria Zuzańska dodała, iż nie trzeba bać się sztuki, być otwartym i starać się patrzeć na dzieło przez pryzmat artysty:

POSŁUCHAJ

Powiedzenie Emila Zoli „sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianej przez temperament artysty” od wielu lat towarzyszy wystawom Grupy PLAMA, która promuje upowszechnianie kultury plastycznej w środowisku. Grupa ta zawiązała się w 1983 roku z inicjatywy Osiedlowego Domu Kultury SM w Łęcznej, by ukazywać piękno świata różnorodnymi środkami malarskimi.

W 2004 roku przyjęła status stowarzyszenia i dała początek działalności Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama”. Dorobek Grupy to wiele wystaw zbiorowych w Polsce, ale też: na Białorusi, Węgrzech, Ukrainie, we Włoszech, Francji oraz udział członków w plenerach międzynarodowych i licznych indywidualnych wystawach w galeriach w kraju i poza jego granicami.

PLAMA była organizatorem wielu lokalnych konkursów plastyczno-fotograficznych i Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem. Jest inicjatorem i współorganizatorem międzynarodowych plenerów artystycznych, na które od 2005 roku przybywają artyści z odległych zakątków naszego globu.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole