Biłgoraj. Barwne miraże

  • 20.05.2022, 20:50 (aktualizacja 20.05.2022, 20:54)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Barwne miraże
W galerii Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się (20.05) wernisaż wystawy zbiorowej członków Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama”. Było to spotkanie z malarstwem, grafiką i fotografią zatytułowane "Barwne miraże”.

Bardzo chętnie promujemy wszystkich artystów, którzy chcą u nas zaprezentować swoje prace – tłumaczył dyrektor BCK, Stanisław Kowalczyk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Znaczenie tytułu wystawy wyjaśniał jeden z twórców, Krzysztof Zuzański:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prezentowane na wystawie prace są bardzo różnorodne zarówno pod względem tematyki, jak i techniki wykonania – podkreślała prezes Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama”, Maria Zuzańska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Maria Zuzańska dodała, iż nie trzeba bać się sztuki, być otwartym i starać się patrzeć na dzieło przez pryzmat artysty:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Powiedzenie Emila Zoli „sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianej przez temperament artysty” od wielu lat towarzyszy wystawom Grupy PLAMA, która promuje upowszechnianie kultury plastycznej w środowisku. Grupa ta zawiązała się w 1983 roku z inicjatywy Osiedlowego Domu Kultury SM w Łęcznej, by ukazywać piękno świata różnorodnymi środkami malarskimi.

W 2004 roku przyjęła status stowarzyszenia i dała początek działalności Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama”. Dorobek Grupy to wiele wystaw zbiorowych w Polsce, ale też: na Białorusi, Węgrzech, Ukrainie, we Włoszech, Francji oraz udział członków w plenerach międzynarodowych i licznych indywidualnych wystawach w galeriach w kraju i poza jego granicami.

PLAMA była organizatorem wielu lokalnych konkursów plastyczno-fotograficznych i Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem. Jest inicjatorem i współorganizatorem międzynarodowych plenerów artystycznych, na które od 2005 roku przybywają artyści z odległych zakątków naszego globu.

Joanna Ferens

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe