Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

2022-12-04 Tyszowce

Parafia pw. św. Leonarda.
2022-12-04 Tyszowce

W II niedzielę Adwentu (04.12) Katolickie Radio Zamość w ramach tzw. Niedzieli Radiowej odwiedziło parafię pw. św. Leonarda w Tyszowcach.

Jej historia sięga początku XV wieku. Jest to zatem jedna z najstarszych parafii leżących na terenie naszej diecezji.

Słynie z tradycji wylewania i wykorzystywania podczas nabożeństw największych na świece woskowych świec - na pamiątkę wydarzeń z okresu potopu szwedzkiego. O historii, patronie i aktualnym funkcjonowaniu parafii mówi proboszcz, ks. Piotr Kawecki.

POSŁUCHAJ

Na terenie parafii w Tyszowcach znajduje się klasztor Sióstr Mniszek Kamedułek. O zgromadzeniu i relacjach z parafią opowiedziała siostra Łucja.

POSŁUCHAJ

W 2021 roku parafia przeżywała misje święte. Owocem misji jest powstanie wspólnoty formacyjnej. O jej założeniach opowiedziały członkinie wspólnoty.

POSŁUCHAJ

Życie liturgiczne parafii wzbogaca obecność ministrantów. Liturgiczna Służba Ołtarza zaangażowana jest także w wydarzenia sportowe.

POSŁUCHAJ

Przedstawicielki scholi parafialnej opowiedziały o swoim zaangażowaniu w śpiew podczas Mszy świętej.

POSŁUCHAJ

Tak jak w każdej parafii, tak i w Tyszowcach istnieją Koła Żywego Różańca. Rozmawialiśmy z zelatorką jednego z nich.

POSŁUCHAJ

W parafii Tyszowce od 2017 roku istnieje chór parafialny. 

POSŁUCHAJ

Na terenie parafii, w Tyszowcach, znajduje się także Dom Pomocy Społecznej, a w nim kaplica. Posługę kapelana w tym miejscu sprawuje ks. Andrzej Traczykiewicz.

POSŁUCHAJ

Składamy serdeczne podziękowania proboszczowi ks. Piotrowi Kaweckiemu za zaproszenie Katolickiego Radia Zamość do parafii oraz za wszelką życzliwość.

 

 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole