Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KrisHome BLUE

Podsumowanie kalendarza szachowego 2022 roku

W ubiegłym roku w Zamościu odbyło się wiele turniejów szachowych.
Podsumowanie kalendarza szachowego 2022 roku

Organizatorami tych wydarzeń był Zamojski Klub Szachowy i Młodzieżowy Dom Kultury, gdzie w okresie szkolnym odbywają się zajęcia z nauki gry w szachy. Ich uczestnikami są dziewczęta i chłopcy. Andrzej Czochra, prezes Zamojskiego Klubu Szachowego podkreślił, że w turniejach szachowych chętnie udział biorą dzieci i młodzież, ale także osoby dorosłe, a coraz częściej rodzice.

POSŁUCHAJ

Czy gra w szachy jest trudna?
POSŁUCHAJ

Zajęcia z nauki gry w szachy odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Kamiennej 20. Cieszą się one ogromną popularnością. Czy znajdą się wolne miejsca dla osób, które chciałyby w przyszłości nauczyć się zasad gry w szachy?
POSŁUCHAJ

Miniony kalendarzowy rok obfitował w wiele wydarzeń szachowych. Na początku roku zawodnicy wzięli udział w patriotycznym turnieju szachowym pn. „Wilczym Tropem”, którego celem była popularyzacja wiedzy i świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych. Zamojscy szachiści swoje wsparcie okazali także biorąc udział w charytatywnym turnieju ph. "Sercem z Ukrainą", a środki finansowe zebrane podczas wpisowego przeznaczone zostały na wsparcie naszych wschodnich sąsiadów, którzy uciekali przed wojną do Polski. W naszym mieście zorganizowany został również cykl turniejów pn. „Zamojskie Memoriały Szachowe”. Poświęcone były one wybitnym szachistom: Marianowi Balickiemu, Bronisławowi Pekosińskiemu i Józefowi Rybakowi. Z kolei tuż przed wakacjami w zamojskim Parku Miejskim odbył się Ekologiczny Turniej Szachowy „Pod drzewkiem”. Natomiast na rozpoczęcie roku szkolnego w zamojskim ZOO odbył się ZOOlogiczny Turniej Szachowy. Honorową adopcją szachiści objęli sowę o imieniu Bubo Bubo, która symbolizuje mądrość. Oprócz tych wydarzeń odbył się także turniej ph. „Koronny Chess Cup” im. Hetmana Koronnego Jana Zamoyskiego, a także Otwarta Symultana Szachowa podczas, której swoją obecnością i pokazem gry jednoczesnej szachistów zaszczycił arcymistrz Petro Golubka, trzykrotny mistrz Ukrainy. Z kolei w II Turnieju Szachowym Weteranów udział wzięli wychowankowie nauczyciela gry w szachy Andrzeja Czochry. Zwycięzcą tego wydarzenia został Michał Łątkowski. Kolejnym szachowym przedsięwzięciem jakie w 2022 roku odbyło się w Zamościu była cyklicznie organizowana impreza pn. „Przystanek szachy". Zaproszonym gościem był reprezentant Wojska Polskiego pchor. Michał Choina, który wziął także udział w zamojskim turnieju z okazji Dnia Niepodległości. Kalendarzowy rok szachowych pojedynków zakończył Wojewódzki Turniej Szachowy Zamość Chess Cup 2022, który miał rangę międzynarodową ponieważ w rozgrywkach wzięli udział reprezentanci: Ukrainy, Kazachstanu i USA.
POSŁUCHAJ

Andrzej Czochra podsumował, że miniony rok był bardzo udany.
POSŁUCHAJ

Andrzej Czochra dodał, że Zamojski Klub Szachowy słynny jest nie tylko w Polsce, ale także w Europie.
POSŁUCHAJ

Jako mieszkańcy naszego miasta mamy to szczęście, że w Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu znajduje się jedyne w Polsce „Muzeum Szachy Świata".
POSŁUCHAJ

Prawdopodobnie na wiosnę odbędzie się 30- to godzinny maraton gry w szachy, który zostanie zorganizowany w Społecznej Szkole Podstawowej Nr 1 im. Unii Europejskiej przy ul. Koszary 5 w Zamościu.
POSŁUCHAJ

Szachistom serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć, życząc jednoczenie powodzenia i wielu sukcesów w Nowym Roku.

Więcej na temat minionego roku, który obfitował w turnieje szachowe usłyszą Państwo w środowej (04.01) audycji „Rozmowa dnia” o godz. 8.40 i 15.40. Gościem rozmowy będzie Andrzej Czochra, prezes Zamojskiego Klubu Szachowego. Serdecznie zapraszamy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole