Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KrisHome BLUE

Rustykalne zaproszenia ślubne – czy muszą być utrzymane w zielonej kolorystyce

Rustykalne zaproszenia ślubne – czy muszą być utrzymane w zielonej kolorystyce

Autor: źródło: MATERIAŁ PARTNERA

Marzy Wam się rustykalne wesele, ale nie przepadacie za zielenią, z którą tak często wiążemy ten styl przyjęcia? To nie problem! Rustykalne zaproszenia wcale nie muszą wykorzystywać tego koloru – zobaczcie, jak pięknie może się prezentować ślubna papeteria w innej palecie barw.

 

Zaproszenia ślubne rustykalne: najważniejsze założenia

 

Czym charakteryzuje się rustykalne wesele? Ten styl podbił serca par młodych swobodą, przytulnością i niewymuszoną atmosferą radosnego świętowania bez wyniosłości. Rustykalne sale, dekoracje i dodatki zazwyczaj nawiązują do motywów bliskich naturze, stąd też bierze się taka popularność różnych odcieni zieleni na rustykalnych weselach. Drewno, juta, słoma, polne kwiaty, ekologiczny papier – to właśnie te materiały najczęściej wykorzystują wesela rustykalne i boho.

 

Zaproszenia ślubne w tym klimacie mogą być wykonane na przykład z papieru ekologicznego albo czerpanego i wykorzystywać delikatne motywy roślinne czy kwiatowe. Dość często spotyka się zaproszenia białe, kremowe lub w innym neutralnym odcieniu ożywione barwną kopertą czy wstążką. Niektóre pary urządzające wesele w stylu boho czy rustykalnym decydują się też na rustykalne zaproszenia ślubne DIY, czyli wykonywane samodzielnie: to wspaniały pomysł pod warunkiem, że macie dość czasu na ich przygotowanie i stosunkowo niewielkie wesele – im więcej gości, tym więcej środków będziecie musieli poświęcić na własnoręczne wykonanie zaproszeń. Często koszt materiałów do takiego przedsięwzięcia przewyższa ceny zaproszeń na zamówienie.

Zaproszenie ślubne z papieru z włókien bawełnianych z kwiatowym wzorem w rustykalnym stylu

 

Jakie kolory sprawdzą się na rustykalnych zaproszeniach ślubnych?

 

Jaką barwę zaproszeń ślubnych wybrać? Właściwie nie istnieje kolor, którego nie dałby się dopasować do stylu rustykalnego: zdecydowanie ważniejsze będzie w tym przypadku samo jego nasycenie. W stylu rustykalnym powinno się unikać jaskrawych, ostrych barw takich jak fuksja czy kobalt – lepiej postawić na przydymione odcienie sprawiające wrażenie wypłowiałych, przytłumionych, a nawet rozbielonych. Niekoniecznie będą to pastele: szukajcie raczej kolorów występujących w naturze. Może zainspiruje Was ciemne burzowe niebo, łąka pełna maków albo leśna polana?

W rustykalnych zaproszeniach ślubnych pięknie prezentują się kolory łąki – makowa czerwień, chabrowy niebieski, słoneczny żółty… Bezbłędnym wyborem będzie też neutralna klasyka: beże, brązy, kremy to ponadczasowe kolory.  Wasze przyjęcie zyska naturalny, subtelny urok dzięki wyjątkowym, niebanalnym rustykalnym zaproszeniom ślubnym ze sklepu artMA.

 

 

 

Ekologiczne rustykalne zaproszenia ślubne z kwiatowym motywem

 

Zastanówcie się też, jakie kolory lubicie i jakie chętnie zobaczylibyście na swoim weselu. Ślub to nie tylko biel i tradycyjne „coś niebieskiego” – w dodatkach śmiało możecie sięgać po różne barwy, które teraz wykorzystacie w ślubnych zaproszeniach, a później – w takich detalach jak na przykład wstążka do bukietu ślubnego czy numerki na stołach.

 

Zamiast roślin: niebanalne rustykalne zaproszenia ślubne

 

A może w ogóle odejdziecie od motywów naturalnych i roślinnych w Waszych rustykalnych ślubnych zaproszeniach? Spokojnie, bez tego elementu Wasze wesele wciąż może być sielskie i magiczne! Skupcie się na naturalnych materiałach, na przykład dobrej jakości papierze o matowym, lekko szorstkim wykończeniu, i postawcie na kaligraficzną czcionkę z ozdobnymi detalami – takie rozwiązanie sprawi, że Wasza ślubna papeteria nie będzie już potrzebować żadnych dekoracyjnych motywów.

 

Świetnym wyborem będą też klasyczne zaproszenia z motywem serca, splecionych rąk i innymi symbolami miłości. Papeteria ślubna w tych klimatach jest ponadczasowa, uniwersalna i doceniana przez wszystkie pokolenia.

 

- Materiał nadesłany -

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole