Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Za nami „Ultra Roztocze”, największe wydarzenie biegowe na Lubelszczyźnie

„Dzięki za świetną imprezę, trasa przepiękna, magiczna i dzika. Pierwszy raz byłam na Roztoczu, gdyby nie ten bieg,to pewnie nigdy bym tu nie przyjechała. Jestem zauroczona tymi lasami, łąkami, zapachami kwiatów, a bobrowisko to był balsam na zmęczone stopy, chętnie wrócę za rok". Tak na Facebookowym profilu Tour De Zbój bieg podsumowała Milena Wojciechowska, jedna z uczestniczek „Ultra Roztocza”.
Za nami „Ultra Roztocze”, największe wydarzenie biegowe na Lubelszczyźnie

W sobotę (20.05) biegacze z całej Polski zawitali na Roztoczu, by zmierzyć się z dystansami na: 13, 22, 30, 42 i 67 kilometrów. Wszystkie trasy poprowadziły przez najpiękniejsze miejsca zielonego Roztocza: krainę konika polskiego, wijące rzeki i wodospady pomiędzy wzgórzami, głębokie wąwozy, kamieniołomy i piękne rzepakowe pola, które o tej porze kwitną na żółto. Biegacze w zależności od dystansu wystartowali z różnych miejscowości z: Suśca Nowin, Józefowa, Górecka Kościelnego i Zwierzyńca, a miejscem docelowym był Susiec – malownicza miejscowość, gdzie znajdują się słynne Szumy nad Tanwią. Bezsprzecznie wszyscy uczestnicy tego wydarzenia w mięśniach nóg odczuli przemierzone kilometry, a w głowach zapamiętali cudowne widoki Roztocza. Bobrowisko dostarczyło zawodnikom wielu wrażeń, a bezkonkurencyjnymi przeszkodami okazały się wspinaczki po linach. O poranku było mglisto, później słonecznie, a po południu zaczął padać deszcz, który dla większości zmęczonych biegaczy był przyjemnym orzeźwieniem. Ci biegacze, którzy nie zdążyli dobiec na metę przed deszczem mieli trudności z wejściem na strome wzniesienie góry, której nawierzchnia była bardzo śliska. Zdaniem biegaczy trasa była trudna, ale warto było osiągnąć zamierzony cel, którego punktem kulminacyjnym była linia mety w Suścu. Pod wielkim wrażeniem organizacji imprezy i oznakowania tak długiej trasy był zawodnik z 67 kilometrowego dystansu ze Zwierzyńca do Suśca. Biegacze linię startu przekroczyli o świcie.

POSŁUCHAJ

Z najdłuższym dystansem zmierzył się także zawodnik, który na Roztocze przyjechał z północnej części Polski. Jak biegaczowi podobała się cała impreza?
POSŁUCHAJ

Na każdej z tras na zawodników czekało mnóstwo atrakcji. Jedną z nich było słynne bobrowisko, gdzie o jego zwodniczych urokach przekonało się wielu biegaczy. Technik pokonywania zimnej wody było wiele: bez butów, w workach, a nawet w butach. Przebieg trasy podobał się zawodnikowi, który pokonał najdłuższy dystans. Przyznał ,że mając na kącie dziesiątki przebytych kilometrów woda, która sięgała do kolan dała ukojenie zmęczonym nogom.
POSŁUCHAJ

O swoich przygotowaniach do trasy na 67 kilometrów powiedział biegacz, który przyjechał z okolic Oświęcimia.
POSŁUCHAJ

Co zabrać ze sobą na trasę, by szczęśliwie dotrzeć na metę zdradził zawodnik z najdłuższego odcinka biegu.
POSŁUCHAJ

Zdaniem biegaczki (dystans 67 km), która już kilkakrotnie gościła na Roztoczu przyznała, że trasa zachęca ponieważ jest różnorodna.
POSŁUCHAJ

Zawodniczki z najdłuższego etapu trasy po dobiegnięciu na linię mety przyznały, że trudnością było wejście na wzniesienie góry po linie.
POSŁUCHAJ

W „Ultra Roztoczu” udział wzięła także liczna grupa ze Śląska.
POSŁUCHAJ

Inny zawodnik, ukończył maraton z Górecka Kościelnego do Suśca.
POSŁUCHAJ

Siódma edycja „Ultra Roztocza” dla Krzysztofa Jarzynka z Lublina była doskonałą okazją do przebiegnięcia kolejnego, bo dziewięćdziesiątego maratonu w życiu. Doświadczony biegacz wskazał sposób jak przygotować się do kolejnej edycji tego wyjątkowego wydarzenia.
POSŁUCHAJ

O swojej sportowej przygodzie z bieganiem powiedział zawodnik, który na „Ultra Roztocze” przyjechał z rodziną. Przyznał, że trasa była wspaniała, a w biegach na krótszych odcinkach, bo na: 100, 200, 400, 500 i 800 metrów mogły zmierzyć się także dzieci i młodzież.
POSŁUCHAJ

„Ultra Roztocze” to impreza rodzinna.
POSŁUCHAJ

Najkrótszą 13-kilometrową pętlę z Suśca do Suśca mieli możliwość pokonać nie tylko biegacze, ale także miłośnicy marszu z kijami nordic walking. W biegu na tym dystansie wzięła udział zawodniczka, która pobiegła z 10-letnią córką.
POSŁUCHAJ

Uśmiechnięte twarze zawodników są doskonałym dowodem na to, że organizacja tego typu imprez sportowych przyciąga tłumy biegaczy.
POSŁUCHAJ

Ilu biegaczy wzięło udział w „Ultra Roztoczu” z metą w Suścu? Całe wydarzenie podsumował organizator imprezy Sławomir Konopka.
POSŁUCHAJ

Na linii mety każdy zawodnik otrzymał piękny, imienny medal oraz posiłek regeneracyjny oraz napój. Zawodnicy wzięli udział również w losowaniu nagród, a nagrodą niespodzianką był zegarek. Warto podkreślić, że biegacze, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu mogli sprawdzić się nie tylko kondycyjnie, ale wsparli także jedną z rodzin z gm. Susiec.

Najbliższą imprezą biegową z cyklu „Tour De Zbój” będzie „Ultra Janosik”, a to wydarzenie zaplanowano w dn. 15-16.09 na dystansach: 6, 13, 23, 32, 34,46 i 50 kilometrów.
Zapisy na zbliżające się biegi kliknij



Kolejna edycja „Ultra Roztocza” odbędzie się w maju przyszłego roku z malowniczą metą w Krasnobrodzie, a WIĘCEJ ZDJĘĆ znajdą Państwo na facebookowym profilu naszego radia kliknij

Wszystkim biegaczom, którzy wystartowali w największym biegowym wydarzeniu na Lubelszczyźnie serdecznie gratulujemy!



Od pierwszego do dziewięćdziesiątego maratonu.
Myślałem, że będzie to mój jedyny, pierwszy i ostatni maraton. Tak się złożyło, że po osiągnięciu linii mety postanowiłem, że przebiegnę jeszcze jeden, może dwa i tak się zaczęło”.
Tak o swojej przygodzie z maratonami mówi Krzysztof Jarzynka z Lublina, który podczas „Ultra Roztocza” przebiegł dziewięćdziesiąty maraton.
POSŁUCHAJ

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Marzena 24.05.2023 16:02
Swietnie sie bieglo , super organizacja , no poza odbiorem medali , z checią jak bedę mogla to powrócę ?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole