Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Diecezjalne święto małych misjonarzy

W Buśnie, w sobotę (10.02) spotkali się kolędnicy misyjni z całej diecezji.
Diecezjalne święto małych misjonarzy

Autor: Sylwester Zarek

Blisko dwustu przedstawicieli Kolędników Misyjnych z kilkunastu kół misyjnych działających w naszej diecezji spotkało się w sobotę (10.02) w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Buśnie, aby wspólnie z księdzem biskupem podsumować tegoroczne kolędowanie na rzecz misji.
Zawiązaniem wspólnoty była prezentacja grup, przebranych w barwne stroje kolędnicze. Punktem centralnym spotkania była dziękczynna Eucharystia za posługę kolędowania z prośbą o rozwój misji i o nowe powołania misyjne. Mszy św. przewodniczył pasterz diecezji, bp Marian Rojek. W homilii, zwrócił uwagę na pięć aspektów kolędowania misyjnego jakimi są: mądrość, droga, znak, pytanie i pokłon przed Jezusem. Biskup porównał także małych kolędników do Gwiazdy betlejemskiej.

POSŁUCHAJ

Po Mszy św. był krótki konkurs wiedzy o Libanie i Syrii.  Na zakończenie zabawy wszyscy, nie tylko znający odpowiedzi, otrzymali cukierki i upominki misyjne. Animację prowadzili ojcowie ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki z Lublina: o Norbert z Kongo i tłumaczący go o. Marcin. Wiele radości było również przy nauce tańca i śpiewu afrykańskiej piosenki, którą wspólnie udało się zaśpiewać.
POSŁUCHAJ

Podsumowanie kolędowania misyjnego w diecezji polegało na wyróżnieniu grup, które zebrały największe środku na pomoc dzieciom w Syrii i Libanie. W czołówce znalazło się koło misyjne z Tarnogrodu, którego opiekunem jest s. Samuela Prajsnar.
POSŁUCHAJ

Koło misyjne w Uchaniach w kolędowaniu wspierało Szkolne Koło Caritas.

POSŁUCHAJ

Wśród zaproszonych gości był również misjonarz świecki, Konrad Czernichowski, przedstawiciel Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri”, który opowiadał jak wygląda życie w Kamerunie. Zachęcał do wsparcia dzieci w Afryce w ramach programu „Adopcja serca”.
POSŁUCHAJ

Na zakończenie spotkania w kościele wszystkie przybyłe do Buśna koła misyjne otrzymały podziękowania za trud kolędowania i obecność na diecezjalnym święcie małych misjonarzy. Dalsza część spotkania odbyła się na placu przy kościele, gdzie czekało, ognisko, kiełbaski i kulig.
O. Norbert z Kongo ze zgromadzenia Ojców Białych, w rozmowie z Anną Maciukiewicz dzielił się radością ze spotkania w zimowych okolicznościach i podkreślał, że ma ono bardzo dużą wartość.
POSŁUCHAJ

Swoimi przeżyciami ze spotkania dzieliły się kolędujące misjonarki – Amelka i Otylia.
POSŁUCHAJ

Diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych jest przede wszystkim po to, by podziękować wszystkim zaangażowanym kołom misyjnym i gościom – mówi ks. Andrzej Łuszcz, dyrektor Dzieł Misyjnych w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.
POSŁUCHAJ

Na dłuższą relację z diecezjalnego spotkania kolędników misyjnych, którą przygotowała Anna Maciukiewicz zapraszamy we wtorek (13.02) o 8:40.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Danuta z Ruchu Maitri 16.02.2018 22:34
Piękne i pyszne świętowanie, wspaniała dokumentacja fotograficzna

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkoleAutor komentarza: ZamościaninTreść komentarza: Brawo Wirkowice!!!Data dodania komentarza: 20.05.2025, 22:03Źródło komentarza: Obchody 1000-lecia Korony Polskiej w Wirkowicach