Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Jan Paweł II - Pielgrzym Pokoju - XIV Konkurs Papieski

Czy pokój na świecie jest jeszcze możliwy? Czy Jan Paweł II miał wpływ na rozwiązywanie światowych konfliktów i odzyskanie pełnej niepodległości w Polsce? Jaki był cel tylu pielgrzymek Papieża Polaka? Czy możemy tworzyć społeczeństwo, które będzie dbało o pokój we własnej ojczyźnie przy jednoczesnej trosce o inne narody? – do szukania odpowiedzi na te i wiele innych pytań zachęcają młodych ludzi, organizatorzy tegorocznej edycji Konkursu Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – Pielgrzym pokoju”.
Jan Paweł II - Pielgrzym Pokoju - XIV Konkurs Papieski

Konkurs Papieski, przeznaczony dla uczniów wszystkich typów szkół ponadpodstawowych (ponadgimnazjalnych), organizowany jest przez Fundację „Instytut Tertio Millennio” już po raz czternasty. Co roku bierze w nim udział kilka tysięcy osób z całej Polski, które zgłębiają wiedzę o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, rozwiązując testy, czytając książki, pisząc eseje i broniąc swoich opinii przed jury konkursowym. W tym roku tematem konkursu jest szeroko rozumiany „pokój”, zarówno ten osobisty, jak narodowy i światowy oraz idee promowane przez Jana Pawła II: solidarność społeczna, mądrze rozumiany patriotyzm oraz głębokie pojednanie między ludźmi i między narodami.

 

Główną nagrodą dla zwycięzców każdego z dziewięciu regionów Polski jest wyjazd do pięknego, pełnego historii Rzymu oraz indeksy na kierunki filozofia i teologia na wybranych polskich uczelniach: Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytecie Śląskim. W tym roku nagrodę specjalną ufundowała także Małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Agata Kornhauser-Duda. Dla finalistów przewidziane są także liczne nagrody książkowe.

Pierwszy etap konkursu ruszał już 12 lutego 2018 roku i trwać będzie przez cały miesiąc. Aby wziąć w nim udział wystarczy zarejestrować się jako uczestnik na stronie: konkurspapieski.pl oraz rozwiązać krótki test online. Wszyscy uczniowie, którzy odpowiedzą poprawnie na ponad połowę z 20 zadanych pytań zakwalifikują się do etapu drugiego, który przeprowadzony będzie 19 marca 2018 roku. W tym samym czasie wszyscy uczestnicy rozwiążą trudny test wielokrotnego wyboru. Osoby, które przejdą do trzeciego etapu konkursowych zmagań dostaną koleje zadanie – napisanie eseju na jeden z podanych przez organizatorów tematów. Najlepsi będą przygotowywać się do wystąpień publicznych, uczyć sztuki argumentacji i logicznego myślenia, by ostatecznie bronić swojej pracy na regionalnych finałach konkursu, które odbędą się  19 maja 2018 roku w dziewięciu miastach: Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.  

Jeśli chcesz przeżyć ciekawą przygodę, pogłębić wiedzę o nauczaniu społecznym Jana Pawła II, bronić swoich opinii, wygrać wycieczkę do Rzymu i spotkać świetnych młodych ludzi weź udział w XIV edycji Konkursu Papieskiego! Wszelkie informacje o konkursie, jego regulamin, lista współorganizatorów, mecenatów, patronów honorowych i medialnych dostępne są na stronie internetowej konkursu: konkurspapieski.pl.

Pamiętaj! Jan Paweł mówił: Jeszcze dziś pokój jest możliwy. A jeśli jest możliwy, pokój jest również obowiązkiem! [Orędzie na Światowy Dzień Pokoju, 1 stycznia 2004].


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkoleAutor komentarza: ZamościaninTreść komentarza: Brawo Wirkowice!!!Data dodania komentarza: 20.05.2025, 22:03Źródło komentarza: Obchody 1000-lecia Korony Polskiej w Wirkowicach