EDK po raz pierwszy z Biłgoraja

  • 12.04.2019, 22:54
  • Joanna Ferens
EDK po raz pierwszy z Biłgoraja
Prawie 500 osób wyruszyło w piątkowy wieczór (12.04) na trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która po raz pierwszy odbyła się na terenie Biłgoraja.

Rozpoczęła się ona od mszy św. sprawowanej w kościele pw. Św. Jerzego w Biłgoraju sprawowanej w intencji wszystkich uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Na trasę EDK wyruszył m.in. wikariusz parafii w Księżpolu, ks. Rafał Łukiewicz, który w rozmowie podkreślał, że droga krzyżowa to wyjątkowy czas złączenia się z Męką Chrystusa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O swoich intencjach, z którymi wzięła udział w EDK powiedziała w rozmowie uczennica kl. VII szkoły podstawowej, Klaudia Rekiel z Soli:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Udział w EDK to również lekcja pokory i przebaczenia – wyjaśniała s. Jadwiga Anna Tabor, która wyruszyła w 48km trasę do Tarnogrodu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizator EDK w Biłgoraju, ks. Karol Jędruszczak, na zakończenie kazania życzył wszystkim uczestnikom odnalezienia prawdy Chrystusowej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Jędruszczak dziękował również wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc w organizacji biłgorajskiej wersji EDK:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z Biłgoraja wyruszyło trzy trasy EDK. Pierwsza (żółta) św. Jerzego, o dystansie 41km wiodła wokół Biłgoraja, druga (czerwona) św. Rocha o dystansie 48km prowadziła do Tarnogrodu i trzecia (niebieska), Matki Bożej Bolesnej, mierzyła 12km po Biłgoraju i była dedykowana głównie dla osób niepełnosprawnych i starszych.

Joanna Ferens

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marian
Marian 15.04.2019, 10:44
Przez cierpienie jesteśmy bliżej Chrystusa.
Przejście Ekstremalnej Drogi Krzyżowej nie pozwala ominąć cierpienia wynikające ze zmęczenia mięśni nóg, bądź stąpaniem na powstałe bąble pryszczy na stopach.
W rozważaniach i modlitwie łatwiej jest przejść przez tę strefę dyskomfortu. Im więcej cierpienia tym bliżej Chrystusa.
Po całonocnym marszu 48 km pokonałem swoje słabości, i doznałem niespodziewanych duchowych refleksji na przedostatniej Stacji Drogi Krzyżowej w Kościele Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie bezpośrednio przed jego ołtarzem. Naprawdę Duch działa.

Pozostałe