Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Wszystko o domach letniskowych

Marząc o domku letniskowych mamy kilka ważnych kwestii do rozwiązania. Coraz częściej kupuje się gotowe projekty domów, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Istotne jest także wybór projektu szkieletowanego, który pozwala na budowanie także zimą. Więcej na ten temat poniżej.
  • 15.10.2020 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Wszystko o domach letniskowych
  1. Gotowy projekt czy własny?
  2. Dom szkieletowy czy murowany?

Gotowy projekt czy własny?

Szukając gotowego projektu warto projekt domu letniskowego na Extradom, który oferuje domy szkieletowe. Takie rozwiązanie cieszy się sporem zainteresowaniem dzięki możliwości wizualizacji domu przed jego wybudowaniem, kosztorysowi czy dokumentacji. Mając ograniczony budżet, gotowy projekt jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ jego koszty są o wiele niższe i wahają się między 2, a 5 tysiącami złotych. Ten koszt zależy od metrażu i nowoczesnych rozwiązań takich jak energooszczędność, które są droższe. Kolejną zaletą jest czas realizacji. Po zakupie projektu można bezpośrednio wnioskować o pozwolenie na budowę i rozpocząć czynności adaptacyjne pod grunt. Wszystkie niezbędne formalności są wysłane do klienta w kilka dni od zapłaty. Indywidualny projekt natomiast wiążę się z długim czasem tworzenia planu i negocjacjami z architektem. Inną zaletą jest wgląd do tego jak będzie prezentował się budynek bez konieczności dostosowania go do działki. W przypadku indywidualnego projektu przewagą jest możliwość zaplanowania domku według potrzeb i oczekiwań od podstaw. Gotowe projekty także dają możliwość korekty, za którą się dodatkowo płaci. Kupując taki projekt mamy pewność, że został on przetestowany i sprawdzony przez poprzednich klientów oraz wszelkie usterki zostały skorygowane. Nie ma idealnego rozwiązania, dlatego wybór zależy od planowanego czasu oczekiwania na wybudowanie domu i możliwości finansowe.

Dom szkieletowy czy murowany?

Technologia szkieletowa pozwala na postawienia szybko domu, w którym można bezpośrednio zamieszkać, dlatego ma coraz więcej zwolenników. Taki dom można budować także zimą, ponieważ nie wymaga on prac wykonywanych na mokro. Warto wybrać firmę, która specjalizuje się w takim typie konstrukcji. Zaletą jest także łatwiejsze rozprowadzenie instalacji i wykończenie domu. Istotną kwestią jest uwzględnienie miejsca cięższych sprzętów, ponieważ nie można ich umieścić tylko na płycie gipsowo-kartonowej, która załamie się pod wpływem dużego ciężaru. Potrzebne są do tego profile, które wzmacniają ścianę na wysokości sprzętu. To duża zaleta dla osób, dla których ważny jest czas i chcą mieć gotowy projekt. Taki typ konstrukcji także łatwiej się nagrzewa i łatwo ochładza. Więcej na ten temat znajdziesz na poniższej stronie: http://www.housemarket.pl/inwestycje/102/domy_szkieletowe_czy_murowane_jakie_sa_najwieksze_zalety_obu_rozwiazan,19778.html.

Domy murowane wymagają więcej czasu, jednak ich zaletą jest dłuższa żywotność. Mogą także dłużej utrzymywać ciepło i chronią przed przegrzaniem, ale potrzebują więcej czasu na nagrzanie. Ważnym aspektem jest także izolacja akustyczna, która pozwala na pochłonięcie dźwięków przez ściany. Dzięki temu słychać mniej kroki, przesuwanie krzeseł czy inne hałasy. Ogromnym plusem domów murowanych jest większy wybór firmy budowlanej czy materiałów konstrukcyjnych. Zastanawiając się, który typ konstrukcji wybrać, warto wziąć pod uwagę, że dom szkieletowy jest rozwiązaniem dla jednego pokolenia, a murowany dla wielu. Decyzja jest indywidualna i zależy od planów życiowych oraz planowanego czasu przeprowadzki. W pierwszym przypadku jego czas wynosi do 4 miesięcy, a w drugim nawet 2 lata.

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkoleAutor komentarza: ZamościaninTreść komentarza: Brawo Wirkowice!!!Data dodania komentarza: 20.05.2025, 22:03Źródło komentarza: Obchody 1000-lecia Korony Polskiej w Wirkowicach