Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Usuwanie makijażu permanentnego – jak wybrać najlepszą metodę?

Problemy z nieprawidłowo wykonanym makijażem stają się coraz bardziej popularne. Do gabinetów medycyny estetycznej dociera coraz więcej zrozpaczonych pacjentek, które chcą usunąć błędy popełnione przez kosmetyczkę. Choć możliwe jest usunięcie pigmentu wstrzykniętego do skóry podczas wykonywania makijażu permanentnego, to nie jest to łatwe, a skuteczność zależna od wielu czynników.
  • 07.02.2019 09:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Usuwanie makijażu permanentnego – jak wybrać najlepszą metodę?

Jak wybrać odpowiednią metodę?

Bez konsultacji w z lekarzem medycyny estetycznej nie da się dobrać odpowiedniej metody. Zabieg musi być dostosowany indywidualnie, by skutecznie usunął problem, z jakim pacjent się zmaga. Lekarz bierze pod uwagę głębokość umiejscowienia pigmentu. Choć do makijażu permanentnego przypisane są widełki uwzględniające to, jak daleko ma zostać podany pigment (0,6 do 1,2 mm w głąb naskórka), to zdarza się, że przez brak umiejętności oraz nieodpowiedni sprzęt pigment trafia zbyt głęboko lub zbyt płytko. Przed wykonaniem makijażu powinno się ustalić kształt dobrany do urody klientki oraz jej oczekiwań. Pominięcie tego etapu może prowadzić do konieczności wykonania korekty. Wstrzyknięcie innego pigmentu przeradza się w problem podczas całkowitego usuwania makijażu. W takiej sytuacji dwa różne rodzaje pigmentu, a także różna jego głębokość są dużym utrudnieniem, a sam zabieg usuwania wymaga kilku sesji.

Dodatkowymi aspektami branymi pod uwagę przez lekarza są czynniki anatomiczne, kształt makijażu oraz miejsce, w którym się znajduje. Ma to na celu wykluczenie ryzyka stosowania niektórych metod, które w przypadku na przykład skóry na powiekach mogą być niebezpieczne, natomiast nie stworzą zagrożenia dla skóry przy brwiach.

Dlaczego laseroterapia jest lepsza niż stosowanie preparatów?

Środki do usuwania makijażu permanentnego powodują złuszczanie się naskórka. Ich podanie powoduje kumulowanie się pigmentu i wydostawanie się go na zewnątrz w postaci strupów. Ryzyko towarzyszące temu to przede wszystkim możliwość powstania blizn i zmian koloru skóry w tych miejscach. Za tą metodą nie przemawia również długi okres rekonwalescencji, podczas którego miejsce usuwanego makijażu wygląda nieestetycznie.

Laseroterapia w medycynie estetycznej obejmuje innowacyjne metody, których działanie jest szerokie, skuteczne i bezpieczne. Wiązka światła, szczególnie w przypadku lasera pikosekundowego w niezwykle krótkim czasie przenosi energię w głąb skóry człowieka, która natychmiast przekształcana jest w energię kinetyczną. Jej zadaniem jest rozbicie pigmentu na drobniutkie cząstki przypominające pył, które w sposób naturalny, bo przy pomocy układu limfatycznego, są wydalane z organizmu człowieka. Laseroterapia wykorzystywana jest również w przypadku makijażu permanentnego oczu, jeśli lekarz okulista potwierdzi, że nie ma żadnych przeciwwskazań. By chronić gałkę oczną stosowane są specjalne tytanowe osłonki.

Więcej na temat usuwania makijażu pernamentego na https://drparadowska.pl/zabiegi/laserowe-usuwanie-makijazu-permanentnego/.

--- Artykuł sponsorowany ---