Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 12:39
Z OSTATNIEJ CHWILI:

Oto branże, w których znajdziesz dobrze płatną pracę!

Szukasz pracy i chcesz dużo zarabiać? Na rynku obecnie jest kilka branż, w których można liczyć na naprawdę wysokie zarobki. Sprawdź, czy na poniższej liście znajduje się Twój zawód.
  • 15.10.2021 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Oto branże, w których znajdziesz dobrze płatną pracę!

Programista, analityk, administrator – czyli branża IT

Branża IT należy do najlepiej opłacanych w Polsce. Zarobki tu porównywalne są do tych wypłacanych w niektórych krajach tzw. starej Europy. Żeby dostać tu pracę, nie trzeba mieć wyższego wykształcenia, natomiast niezbędne jest praktyczne udowodnienie swoich umiejętności. W tej branży pracę znajdzie programista, analityk, tester oprogramowania, administrator baz danych, sieci, systemów, projektant stron internetowych. Bardzo często pracę świadczy się w systemie zdalnym lub hybrydowym. Zarobki już na starcie wyglądają obiecująco, zbliżając się do średniej krajowej. Specjalista z kilkuletnim doświadczeniem zarabia wielokrotnie więcej. Można to sprawdzić, przeglądając oferty pracy w Lublinie na GoWork.pl.

 

Betoniarz, zbrojarz, cieśla, murarz – czyli branża budowlana

Branża budowlana jest aktualnie w rozkwicie. Nowe domy wielorodzinne i osiedla segmentów budowane są niemal w każdym większym mieście. Stąd też duże zapotrzebowanie na fachowców. Tu pracę znajdą nie tylko osoby z doświadczeniem. Brak rąk do pracy sprawił, że przyjmuje się także pracowników do przyuczenia. Oprócz specjalistów niskiego i średniego szczebla poszukiwani są inżynierowie, brygadziści oraz operatorzy maszyn budowlanych.

Średnie wynagrodzenie w branży budowlanej to około 5500 zł brutto. Na większe zarobki może liczyć kadra kierownicza i wysoko wykwalifikowani fachowcy.

Kasjer, handlowiec, pracownik działu obsługi klienta – czyli branża handlowa

Praca w handlu zawsze była dość intratna, nie inaczej jest i teraz. Można nawet powiedzieć, że jest lepiej – zarobki w handlu mocno skoczyły w górę i to na wszystkich szczeblach. Kasjer z kilkuletnim stażem zarabia dziś około 4000 zł brutto, pracownik działu obsługi klienta 4500 zł brutto, handlowiec – przeciętnie 5100 zł brutto. Jednak zarobki przedstawiciela handlowego trudno oszacować jednoznacznie, ponieważ są one w dużej mierze zależne od liczby zawartych transakcji. Dobry przedstawiciel handlowy może zarabiać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.

Kierowca – branża spedycyjna

Branża spedycyjna nie ucierpiała mocno w trakcie pandemii. Wręcz przeciwnie, zanotowała nawet pewien rozkwit, ponieważ zapotrzebowanie na usługi transportowe znacznie wzrosło.

Obecnie poszukiwani są zarówno kierowcy z prawem jazdy kategorii B, których zatrudnia się w transporcie osób i przy dostarczaniu żywności oraz przesyłek kurierskich, jak i kierowcy z prawem jazdy kategorii C + E. Oni mogą zarobić najwięcej, ale pod warunkiem, że zdecydują się na pracę na trasach międzynarodowych. Tu trzeba liczyć się z pewnymi niedogodnościami: pracą w weekendy i święta, długą rozłąką z rodziną. Niezbędne jest też międzynarodowe prawo jazdy i znajomość przepisów ruchu drogowego. Zarobki dla międzynarodowych kierowców liczone są w tysiącach euro.

Lekarz, ratownik, pielęgniarka – czyli branża medyczna

Przeciągająca się pandemia sprawiła, że w wielu miastach Polski zaczęło brakować lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek. Można oczywiście zastanawiać się, czy faktycznie jest to wysoko opłacana branża, niemniej nie da się ukryć, że lekarz ze specjalizacją zarabia ponad 20 000 zł miesięcznie. Jednak nie tylko specjaliści są poszukiwani. Brakuje też lekarzy internistów oraz pediatrów.

Materiał zewnętrzny


Ostatnie komentarze