Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 16:56

Jak ogrodzić dom, żeby nie obniżyć jego wartości

Ogrodzenie kratowe i poziome deski to popularne współczesne style ogrodzeń. Ciemniejsze, neutralne kolory ogrodzenia mogą ożywić ogród i dodać mu uroku.
  • 31.10.2022 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak ogrodzić dom, żeby nie obniżyć jego wartości

Szał remontowy wywołany pandemią sprawił, że wielu właścicieli domów zdecydowało się na postawienie ogrodzenia, czy to po to, by zapewnić bezpieczeństwo nowo adoptowanym psom, czy też po to, by zwiększyć prywatność i jednocześnie lepiej wykorzystać podwórko.

Zanim postawisz ogrodzenie

Przed postawieniem ogrodzenia właściciele domów powinni zapoznać się z wynikami pomiarów nieruchomości, aby wiedzieć, gdzie ma stanąć ogrodzenie. Niektórzy właściciele domów mogą zapytać sąsiada, czy chce podzielić się kosztami. Warto też przejrzeć oferty wynajmu mieszkania w Zamościu jako alternatywne dla domu https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/mieszkania/wynajme/zamosc/

Większość gmin reguluje wysokość ogrodzeń mieszkalnych - niektóre nie zezwalają na budowę ogrodzenia wokół podwórka. Władze miejskie mogą również wypowiedzieć się na temat ogrodzeń w obrębie posesji, np. otaczających basen. Właściciele domów powinni sprawdzić lokalne przepisy w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Jaki styl ogrodzenie wybrać

Styl i detale - w tym pikiety, szyny, nakładki i kraty - odzwierciedlają osobiste preferencje, które zazwyczaj odnoszą się do stylu domu. Wiele sklepów wielkopowierzchniowych i ogrodniczych sprzedaje gotowe elementy, można też wykonać prace na zamówienie, które dodadzą nowych szczegółów. Najpopularniejszy styl to pionowe deski, jednak, że coraz częściej deski są układane poziomo, co dodaje im nowoczesnego charakteru.

Materiały na ogrodzenie

Istnieje szeroki wybór materiałów, od kutego żelaza po drewno impregnowane, cedr lub ipe (podobne do drewna tekowego), tworzywa sztuczne, takie jak winyl, oraz sztuczne drewno. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, w tym różne ceny, różne stopnie trwałości. Na przykład kute żelazo nie będzie wymagało tyle troski, co pomalowane drewno, a niektóre materiały mogą być pokryte środkiem hydrofobowym, który zapobiega wypaczaniu się i niszczeniu przez zwierzęta. Niektóre gatunki drewna są również bardziej powszechne w różnych częściach kraju - stąd ich koszt może być niższy.

Najpopularniejszym rodzajem ogrodzenia jest drewno impregnowane, zazwyczaj sosna, która jest odporna na gnicie. W ostatnich latach wzrosła popularność plastiku ze względu na ceny. Drzewa i krzewy mogą stanowić naturalne ogrodzenie, ale właściciele domów powinni być świadomi, że trzeba je kupić na tyle duże, by stanowiły ekran, a następnie podlewać, nawozić i przycinać.

Jaki kolor ogrodzenie wybrać

Wielu właścicieli domów woli zapożyczyć kolor z zewnętrznej części domu, aby sprzeczne odcienie nie były rozpraszające. Jeśli w palecie domu znajduje się delikatniejszy kolor z rodziny neutralnych, szarość, jasny szary lub nawet średni szary, zastosuj ten kolor na ogrodzeniu, tak aby łączył się z kolorami domu, ale nie odbierał mu uroku. Inną opcją jest ciemniejszy kolor. Chociaż czerń stała się popularna, sugeruje ona odcienie z rodziny brązów lub szarości.

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"